Romance of The Three Kingdoms XIII v Angličtině skutečností

Po dlouhé odmlce ze strany této série, přichází oznámení s datumem vydání 13. dílu pro Severní Ameriku.

Romance of The Three Kingdoms XIII

Romance of The Three Kingdoms XIII FOTO: Koei Tecmo America

Z hlubin času se po osmi letech opět vynořila proslulá strategická série Romance of the Three Kingdoms. Unikla vašemu radaru? Zjednoduším vám to. Máte rádi historii? Nastražte uši. Jste na taktické kousky? Posaďte se hned vedle. RPG? To je náhoda, pojďte se připojit! Před vámi stojí cesta do minulosti, konkrétně do éry dynastie Han, což také znamená přesun do oblasti Asie – na území Číny. Nejsme turistická kancelář, takže vřele doufám, že jste si přibalili odhodlání a něco ostrého, protože vás neminou epické bitvy. Ani teď výčet nekončí, nicméně začněme raději od začátku, co vy na to?

Hodina historie

Svůj start tato série pamatuje před neuvěřitelnými 30ti lety, kdy řada z nás byla ještě na houbách a i její grafika odpovídala době. Bez obav, od té doby se mnohé změnilo. V prvé řadě nemusíte vyhrabávat své staříky-platformy z hlubin skříní, půd či sklepů, protože všechny díly můžete hrát na aktuálních konzolích či PC. Romance of The Three Kingdoms má za sebou dvanáct dílů a před námi stojí třináctý, který se snaží jít i v rámci své grafiky s dobou. Posuďte sami.

Třináctka v tomto případě není vůbec nešťastné číslo, protože tento díl série vám nabídne jak obsáhlé customizace, tak strategický zážitek jak se patří. Éra dynastie Han byla obdobím politické nestability, tudíž i velkých konfliktů (které zažijete na vlastní kůži). Romance of the Three Kingdoms XIII vás vtáhne do děje v moment, kdy je dynastie na pokraji svého pádu. Frakce větří příležitost získat moc pro sebe a neváhají proto bojovat o „svoji“ část země. Šachová partie se tak rozehrává a vy v ní můžete ovlivnit události, které vedli ke sjednocení Číny druhého století.

Je vhodné připomenout, že tvůrci nešli s nápadem poslepu. O tehdejší době a situaci mluví stejnojmenný román Romance of the Three Kingdoms a také historický text Records of the Three Kingdoms, které se staly předlohou celé série.

Přestávka pro hráče

Romance of The Three Kingdoms XIII vám vloží do rukou propracovanou strategii – bitvy, které z historického hlediska odpovídají tehdejší době (ať už se skutečně staly nebo ne), možnost vytvářet či naopak rušit aliance, stavět a rozvíjet města nebo shromažďovat armády a následně je vysílat kam se vám zamane.

img-responsive

Romance of The Three Kingdoms XIII | foto: Koei Tecmo America

Právě ony vám poskytnou řadu možností, jak vyřešit konflikty díky svému širokému (a klasickému, takže vám nic nemá šanci mást hlavu) spektru rozčlenění. Pěšáci, jezdectvo, dělostřelectvo i námořnictvo vyřeší vaše spory silou. Nechybí ale ani diplomatická složka, která může aktuální neshodu vyřešit. V neposlední řadě se můžete angažovat i v rámci osobních vztahů. Kdo ví, třeba vám nakonec právě ony dopomůžou k loajálnímu kruhu spojenců nebo dokonce i přátel. To vše se skrývá ve dvou hlavních módech hry – Campaign (umožňuje detailní nastavení situace hry) nebo Hero (spíše průpravná verze hry, která vás provede hlavním příběhem a zároveň naučí co a jak).

Vydavatel, KOEI TECMO America, oznámil že RotTK XIII vyjde v Severní Americe 5. července 2016 a to pro PlayStation 4 a PC. Vypravíte se o prázdninách do období císařské Číny?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Romance of The Three Kingdoms XIII v Angličtině skutečností

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.