Dungeons and Dragons film se dává opět do pohybu

Filmaři hledají, kdo obsadí roli hlavního hrdiny.

D&D

D&D FOTO: Wizards of the Coast

Pokud jste někdy zabředli do stolních fantasy her, rozhodně vám nemohl ujít pojem Dungeons & Dragons (dále jen D&D). Tato letitá RPG stolní hra, ve které máte příležitost vžít se do role hrdiny ze zapomenutých dob, je fenoménem deskovek. Ve světě světe PC her se pak D&D stalo přelohou titulů jako Baldur's Gate nebo Neverwinter Nights.

Společnost Wizards of the Coast, která mimo D&D vydává i karetní hru Magic: The Gathering, dokázala prostřednictvím této hry vytvořit úžasný svět, který svým rozsahem a historií může lehce soupeřit i s takovým univerzem, jakým je například Warcraft.

Není tedy divu, že se našel někdo, kdo se chopil tohoto fenoménu a začal jej zpracovávat prostřednictvím filmu. O scénář by se měl postarat David Leslie Johnson, který psal scénář kupříkladu k velkofilmu Hněv Titánů. Film už by měl být připravován studiem Warner Bros od roku 2013 a je tak jedině dobře, že na světlo konečně vyplouvají další a další informace o tom, jak film pokračuje.

Údajně by děj filmu měl postihovat příběh válečníka, který se se svými přáteli vydává na cestu za bájným pokladem. Do jeho role pak produkce hledá herce, který by typově připomínal Vina Diesela. Vin Diesel samotný je známý pro svou vášeň k D&D, ostatně svou roli v nedávném snímku Poslední lovec čarodějnic si velice chválil právě kvůli mnoha shodnostem, které měla jeho filmová role a jeho oblíbená postava z D&D. O jeho spolupráci se studiem ale zatím není ani zmínka a na tvář hlavního hrdiny nového filmu tak musíme stále čekat.

Před tímto dílem již světlo světa spařil jiný snímek z roku 2000, který shodně nesel jméno Dungeons & Dragons, ten se však nesetkal s příliš dobrým ohlasem a se skutečným světem D&D měl pramálo společného. Doufejme tedy, že nám Warner Bros. spraví chuť a že a film věrně přenese duši D&D na plátno.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dungeons and Dragons film se dává opět do pohybu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.