Ohlášení data vydání Final Fantasy XV nestačí

Square Enix se očividně snaží vynahradit fanouškům roky, které Noctis strávil pouze u vývojářů.

Gladiolus, Prompto, Ignis, Noctis

Gladiolus, Prompto, Ignis, Noctis FOTO: Square Enix

Pokud jste si už někdy prožili čekání na vytouženou hru, jistě si pamatujete, jak moc pomalu se dokáže vléct jeden rok. Váš vyhlídnutý miláček nikde? Vzhůru do druhého tuctu měsíců strávených marnými nadějemi. Dříve či později víceméně tomuto procesu přivyknete a smíříte se s faktem, že i kdybyste se na hlavu stavěli, nijak to situaci nepomůže. Ale že si někdy díky hrám a jejich vývojářům zakusíte skutečně tvrdé chvilky (kdyby jen chvilky). Final Fantasy XV představuje ukázkový příklad.

Pod prvním názvem, Final Fantasy Versus XIII, se jeho začátky zrodily v roce 2006. Square Enix následně Versus přejmenoval na Final Fantasy XV (v roce 2013), kdy zároveň s tím hru obohatil o kompatibilitu se soudobými platformami (PS4 a Xbox One). Ale i přes malé změny zůstal příběh v původním zasazení, tedy součástí Fabula Nova Crystallis Final Fantasy.

Teď je rok 2016 a po deseti letech vývoje se Square Enix konečně vyslovil. Noctis Lucis Caelum (hlavní postava FF XV), zkrátka Noct, se k nám připojí 30. září 2016!

Král dorazí ve velkém stylu

Noctis nám nebude dělat společnost sám. RPG Final Fantasy XV doprovází i film. Ten byl odhalen při Los Angeleském eventu Uncovered: Final Fantasy XV a jmenuje se King´s Glaive: Final Fantasy XV. Jeho hlavní postava, voják Nix, se v samotné hře neukáže, nicméně film určitě bude stát za shlédnutí. Objeví se v něm například Lena Headey (Game of Thrones), Aaron Paul (Breaking Bad) nebo Sean Bean (The Lord of the Rings).

Z filmového plátna se přesuneme jen nepatrně vedle a to do anime sektoru. První epizoda anime Brotherhood: Final Fantasy XV odstartovala na youtube před dvěma dny, 30. března.

Chcete něco hratelného ze světa Final Fantasy XV okamžitě? Stáhněte si nové platinové demo hry (PS4, Xbox One). Je zdarma a navíc na něj navazuje výše zmíněná anime. Zahrajete si za malého Noctise a nechybí ani, pro svět Final Fantasy charakteristický Carbuncle.

Patnáctý díl FF série se neobešel ani bez vlastní minihry. Pinbalový Justice Monsters Five (iOS, Android) bude k zahrání i přímo ve Final Fantasy XV – pokud se tedy rozhodnete tuto mobilní aplikaci stáhnout. K dostání bude brzy zdarma na Google Play, App Store a Universal Store.

Noct, Luna, Ignis, Prompto, Regis…

Početný seznam zasažených multimédií by vás ale neměl odlákat od těchto jmen, neménně pak nejdůležitějšího datumu. 30. září dorazí singleplayerová RPG Final Fantasy XV a to ve One DayDeluxe či Ultimate Collector‘s edici (omezená na 30 000 kusů). Edice lze již předobjednat.

Ať už zvolíte jakoukoli z variant, k dostání bude jak pro PS4 tak Xbox One. Verze pro PC ve vývoji nebyla a dosud ani není, nicméně režisér hry, Hajime Tabata, se nechal při rozhovoru s Engadget slyšet, že si jsou vědomi volání fanoušků po PC verzi. Rozhodně se podívají, co vše by pro ni bylo nutné udělat a zváží své možnosti. Dodal ale, že mají na stole více věcí, proto zatím můžeme pouze doufat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ohlášení data vydání Final Fantasy XV nestačí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.