Dokument NewGame se zaměří na vývoj her u nás. Můžete se zapojit i vy

Ambiciózní projekt Aleše Brunclíka se pomalu dostává do finální verze. Prostřednictvím Startovače navíc můžete sami přispět k vývoji.

NewGame

NewGame FOTO: Reprofoto Kickstarter

O tom, že zde v srdci Evropy tvorbu počítačových her zvládáme přinejmenším stejně zručně jako zaoceánští kolegové, jsme se už několikrát přesvědčili. Pokud ale namítnete, že naše herní studia nemají nárok konkurovat silnému americkému hernímu průmyslu, asi bych vám dal za pravdu. Mluvíme-li samozřejmě o kvantitě. Kvalitní kousky jsou vlastní i českým studiím. Jmenujme kupříkladu tituly jako Mafia, Arma nebo Machinarium, které se dostaly do hledáčku zahraničních hráčů a to nemálo krát. Potenciál vyšvihnout se vysoko mají i tituly, které jsou mnohem mladší. Studio Warhorse pracuje na velice žhavém titulu Kingdom Come: Deliverance a novinka Samorost 3, která je nově na trhu, už získává kladné ohlasy.

Pokud už jste si potenciálu českých her také povšimli a připadáte si, že jste jedni z mála, nezoufejte, podobně to vidí i Aleš Brunclík. Aleš je studentem oboru Audiovizuální tvorba v Opavě a jakožto milovník her se rozhodl natočit o českých hrách dokument.

Jeho nápad se pomalu rozrůstal a rozrůstal, až vyspěl do podoby rozsáhlého projektu, který začal zajímat řadu známých osobností, nejen z herního světa. Svou účast na dokumentu, který divákům podrobně přiblíží dění za oponou vývoje her, přislíbil například známý český režisér a scénárista Jan Svěrák.

„Já jsem vedle filmu také milovníkem počítačových her. Jako vášnivý počítačový hráč považuji vývojářské prostředí za zajímavé, protože právě v něm se mísí matematická a fyzikální rovina v podobě programovacího kódu s tou abstraktní a uměleckou v podobě vizuálního a koncepčního pojetí. Samotné vývojáře považuji za velice zajímavé osobnosti,“ sdělil Aleš portálu inoviny.slu.cz.

V dokumentu se kupříkladu můžeme podívat na zoubek nově vydané hře Samorost 3, která vznikala v područí Amanita Design dlouhých pět let a jen několik dní po jejím uveřejnění, prostřednictvím služby Steam, se dostává na přední pozice v prodejnosti.

Připravovat takový dokument je ale náročné nejen fyzicky, ale i finančně. Studenti se tak snaží zaplnit díry v rozpočtu prostřednictvím Startovače, kde za poslední dva měsíce dokázali nasbírat více než 70 000Kč. 

Tato částka přesahuje to, co studenti původně plánovali vybrat a můžou tak být spokojeni. Pokud se vám jejich nápad ale zamlouvá, můžete je ještě do zítřejší noci podpořit částkou, kterou uznáte za vhodnou. Od věci nebude ani komentář nebo sdílení. Kdo říká, že pomoct lze jen penězi že? Jako odměnu si Aleš a jeho kolegové připravili dárky v podobě lístků na premiéru, setkání s herními vývojáři apod.

Protože naše redakce hry samozřejmě miluje, doufáme, že se projekt vydaří a že se nám dostaví slibovaná sonda do života počítačové hry od narození až do uvedení na trh. 

Témata: NewGame
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dokument NewGame se zaměří na vývoj her u nás. Můžete se zapojit i vy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.