Malé statistické okénko na Europe HCT v Los Angeles

Připravil jsem si malé statistické okénko, které nám ukáže úspěšnost decků na Europe Hearthstone Winter Championship v Los Angeles. Některé výsledky je ovšem nutno brát s rezervou, protože je k nim malé množství vstupních dat.

Magni Bronzebeard

Magni Bronzebeard FOTO: Blizzard Entertainment

Ze třech nejoblíbenějších decků – Patron Warrior, Zoolock a Combo Druid  - byl s winratem 75% nejúspěšnější Patron Warrior. Kvalitu tohoto decku potvrzuje také počet banů, který na něj byl 12 z celkových 26. Dále tu je Combo druid, jehož volba stála některé hráče výhru, protože s ním nedokázali vyhrát několikrát po sobě. Jako třeba Cereza v první hře prvního dne či Nicslay následně po něm. Jeho winrate se překvapivě i přes bilanci prvního dne - 3 výhry ku 10 prohrám – usadil na 52%. Třetí oblíbenec byl Zoolock, jenž měl po Druidovi sice nejvíce odehraných zápasů, z nich ovšem dvě třetiny prohrál. I přes jeho oblíbenost mezi hráči a respekt z něho – 8 banů asi hovoří za vše - jeho winrate skončil v červených číslech na necelých 32 procentech.

img-responsive

Tabulka | foto: GAMIFIQUE.cz

Hned po Patron Warriorovi na tom byl s winratem celkem dobře Freeze Mage, kterého ve svém výběru měli sice jen dva hráči, ale i tak na jeho kontě přistály 4 bany a jeho winrate skončil na necelých 72 procentech. Podobně jako Freeze Mage na tom byl Hunter, kterého také v turnaji měli dva hráči – shodou okolností ti samí a tito dva se spolu také utkali ve finále. Hunterův Winrate skončil ovšem na 57%, nutno ale přihlédnout i k tomu, že na něj nebyl žádný ban a odehrálo se s ním dvakrát více zápasů než s Freeze Mágem.

img-responsive

Bany | foto: GAMIFIQUE.cz

Mě osobně překvapil Secret Paladin, jehož úspěšnost je vzhledem k jeho oblíbenosti v komunitě dost nízko. Zvolili si ho jen 3 hráči a jeho winrate nebyl nijak slavný – pouze 42 procent. Jeho Midrange kolega na tom je s 50% o něco lépe. Ostatní data asi nemá smysl moc komentovat, protože vzhledem k počtu vstupních dat - například u Rogue - nejsou moc objektivní. Ale můžete se na ně sami podívat v tabulce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Malé statistické okénko na Europe HCT v Los Angeles

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.