Britský umělec vytvořil mozaiku Pikachu z 12 987 Pokémon karet

Dílo bylo stvořeno k příležitosti 20. let existence fenoménu Pokémon.

Pikachu se svou podobiznou

Pikachu se svou podobiznou FOTO: Nintendo

The Pokémon Company International se spojila s britským umělcem Quentinem Devinem a dala tak vzniknout největší světové mozaice ze sběratelských herních karet. Tvoří ji přesně 12 987 individuálních karet ze série Pokémon Trading Card Game. Enormní dílo pokrývá plochu 71,54 metrů čtverečních, na délku pak má 10 metrů a široké je 7. Jeho odhalení proběhlo dnes v Paříži.

Tématem hotové mozaiky, která se pokořila světový rekord, se stal ten nej ze všech Pokémonů - Pikachu. Jeho podobu, jak ji máme zarytou v paměti po desetiletí, vytvořil ilustrátor Ken Sugimori.

Anthony Cornish, marketingový ředitel společnosti uvedl, že jsou opravdu nadšeni z pokoření tohoto ambiciózního světového rekordu. Chválí si také spolupráci s autorem díla, Quentinem Devinem. "Společně se nám podařilo mozaiku přivést na tento svět," řekl.

Quentin Devine je umělec, animátor a designér z anglického Surrey. Před počinem pro firmu Pokémon už pracoval na podobných dílech. Je například autorem obří mozaiky Mony Lisy, sestavené z selfie portrétů fanoušků, kteří se se slavným obrazem vyfotili. Zkušenosti nemá jen s mozaikami z fotek či kreseb, podobiznu anglické královny Alžběty II sestavil z obrovského počtu pencí. Pikachu je ale prozatím jeho největším a nejepičtějším dílem. 

Témata: Pokémon
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Britský umělec vytvořil mozaiku Pikachu z 12 987 Pokémon karet

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.