K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Obscuritas – horor skrytý v šeru a za zdmi zděděného sídla

Foto jako z časopisů plných ideálních domů k bydlení...samozřejmě, že skrývá pravý opak.

Obscuritas

Obscuritas FOTO: VIS Games

Fanoušci hororů nemuseli ani po Layers of Fear dlouho čekat na dalšího představitele tohoto typu her. Tvůrci z VIS Games dnes pomyslně vyskočili zpoza rohu s Obscuritas.

Zde se vtělíte do Sarah, která zdědila rodinné sídlo – v dnešní době kupodivu bez dluhů. Ale moc se neradujte. Vymahače sice na krku mít nebudete, zato domek se vám postará minimálně o husí kůži při bádání  po tajemstvích minulosti. A že zdejší stěny viděly hodně. A stále si vše pamatují.

Hra slibuje 3 kapitoly a „fear recognition mechanic“ – systém, který bude neustále sledovat vaše reakce na všechny situace, kdy vám „povyskočí tep“. Ty se zaznamenají v profilu, kterým se posléze prohledávaný dům bude řídit, aby vám poskytl co nejděsivější zážitek. No nezní to lákavě?

Nic moc nového, co do motivů, neuvidíte (klauni, přerostlí překrmení pavouci, sem tam nějaké to monstrum, zakrvácená podlaha, kterou poslední uklízečka zapomněla vytřít…), ale i ohrané motivy působí výtečně v momentech, kdy se soustředíte na vyřešení hádanek, které před vás dům postaví, a kdy útok na psychiku zrovna nečekáte.

Oficiální stránky Obscuritas informacemi zrovna nehýří, ani Steam prozatím nenabízí podrobnější informace, nicméně na youtube již najdete gameplay videa s tímto dobrodružstvím na PC. Aktuálně za hru zaplatíte 17,99€ – tedy o deset procent méně, než při ceně plné. Akce potrvá do 24. března.

Témata: Obscuritas
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Obscuritas – horor skrytý v šeru a za zdmi zděděného sídla

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

2. kolo Velké letní soutěže: Ve hře je plno zajímavých her!

17.07.2018 19:49 Zasoutěžte si s námi o zajímavé hry na Steam!

Fallout 76 a survival? „Jde o multiplayerovou hru!" tvrdí Todd Howard

17.07.2018 18:52 Bude to survival, nebude to survival? Todd Howard má jasnou odpověď.

Nejčtenější články

  1. Další Zaklínač na obzoru? Šéf CD Projektu to naznačil

  2. Valve zablokovalo otevírání beden v CS:GO v některých zemích

  3. Utečte z vězení a osvoboďte vězně! Recenze pro milovníky rychlosti a hádanek

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.