PlayStation VR nás oslní již v říjnu, bude stát přes deset tisíc korun

Udělátka pro virtuální realitu se na nás valí ze všech stran. Verze od SONY se dočkáme již v říjnu.

PlayStation VR

PlayStation VR FOTO: Sony Computer Entertainment

Palmer Luckey a jeho Oculus Rift rozjeli naprostou mánii kolem virtuální reality. IT giganti jako Google, Facebook, Microsoft nebo právě SONY pilně makají na své verzi technologie, která by tento fenomén zprostředkovala nejen natěšeným hráčům. Právě SONY nadzvedlo informační pokličku a oznámilo, že se jejich chystaný PlayStation VR dostane na pulty obchodů již v říjnu. 

Známá je také cena. Virtuální zážitky nám brýle PlayStation VR přinesou za necelých 11 tisíc korun. Ač celá technologie může na první pohled vypadat jako pořádně drahá sranda, drží se PS VR v porovnání s konkurencí ještě při zemi. Například zmiňovaný Oculus Rift by měl stát okolo 17-18 tisíc. Připravovaný HTC Vive pak bude stát dokonce dvojnásobek PS VR. Tenhle pokrok nám holt pořádně prožene peněženky.

Budoucí majitelé PlayStation by se však v žádném případě neměli nudit. SONY slibuje hned padesátku titulů do konce roku 2016. Nemá jít přitom jen o malé hříčky. Podle dosavadních prohlášení na hrách pro PS VR maká přes 230 vývojářů. Podpory virtuální reality měla dočkat například PS exkluzivka DriveClub či očekávané pecky jako Gran Turismo Sport či Tekken 7. Sice se na nástup virtuální reality těšíme, ale hlodá v nás i červíček pochybností. Jak to celé dopadne, ukáže až čas. S nástupem PS VR i její početné konkurence je však rozhodně potřeba počítat.

Témata: PlayStation
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation VR nás oslní již v říjnu, bude stát přes deset tisíc korun

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.