Metro 2033 projede branou Hollywoodu. Chystá se film

Futuristická střílečka Metro 2033 obohatí zásobu Hollywoodských filmů na motivy herních titulů.

Metro 2033

Metro 2033 FOTO: 4A Games

A máme zde další Hollywoodskou snahu přenést herní tématiku na filmové plátno. K čekání na film Hitman nebo Warcraft tak můžeme přidat ještě Metro 2033. Abychom ale byli upřímní, hra Metro 2033 je ve skutečnosti ztvárněním románu, jehož autorem je ruský spisovatel Dmitry Glukhovsky. Nelze tedy tak docela prohlásit nadcházející film za čistě herní adaptaci. Přesto ale nemůžeme vliv hry úplně zanedbat. Vezmeme-li v potaz, že román skutečně četl jen zlomek z těch, kteří se s příběhem z poválečné Moskvy setkali prostřednictvím hry Metro 2033, musíme konstatovat, že právě ona hra bude mít zásadní dopad na zájem veřejnosti o stejnojmenný filmový titul.

Studio MGM zakoupilo práva na zpracování příběhu už v roce 2012 a příznivci série tak očekávali, že je využije k realizaci filmu. V té době se spekulovalo, že se produkce ujme Mark Johnson, který má na svědomí kupříkladu Letopisy Narnie. Nic se ale neudálo a román se tak na plátna nedostal.

V současné době na povrch opět vyplouvají střípky informací, které naznačují, že se filmu už konečně dočkáme. Tentokrát v čele produkce stojí Michael De Luca a Stephen L'Heureux, kteří spolupracují se samotným autorem románu.

"Moje novela a já jsme na tohle čekali posledních deset let. Dříve jsem byl velice opatrný ohledně propůjčení práv na zpracování mého příběhu Hollywoodem, ale teď cítím, že je má kniha v dobrých rukou. De Luca a Stephen L'Heureux mají skvělou vizi a jsem poctěn, že můžu pracovat po jejich boku." řekl Dmitry Glukhovsky.

Kdy se filmu dočkáme je ve hvězdách a stejně tak i můžeme pouze hádat, zda se film připojí k neúspěšným filmovým zpracováním her, nebo se zařadí k těm úspěšnějším, po bok Prince z Persie.

Témata: Metro 2033
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Metro 2033 projede branou Hollywoodu. Chystá se film

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.