Série Zaklínač dohromady prodala již 20 milionů kopií

Knižní i videoherní dobrodružství Geralta z Rivie jsou veledíla hodna potlesku ve stoje. Divoký hon dobyl i srdce širší hráčské masy.

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon FOTO: CD Projekt RED

Hry s "bělovlasým ďáblem" Geraltem se nám líbily všechny, až třetí díl s poditutelm Divoký hon však udělal pořádnou díru do světa. Vývojáři z CD Projekt RED se ale pochlubili, že se celé série dohromady prodalo již 20 miliónů kusů napříč platformami.

Zaklínač 3 tomu hodně pomohl, navíc si pořád vede skvěle. Za dva týdny se už světem z pera geniálního polského spisovatele Sapkowského (mimochodem, pokud jste nečetli knižní předlohu, upalujte do nejbližšího knihkupectví!) prohánělo více než čtyři milióny hráčů. Pro srovnání famózní druhý díl potřeboval k prodeji prvního milionu čtvrt roku. Vydat hru hned od začátku i na konzolích byl tedy správný tah.

Borci z CD Projekt RED jsou pověstní tím, že hráče rádi rozmazlují. V případě třetího Zaklínače jsme se tak dočkali řady menších rozšíření a vylepšení zcela zdarma. Za chystaný přídavek O víně a krvi si sice budeme muset zalatit, ale už první DLC Srdce z kamene dokázalo, že tvůrci makají na plné obrátky. Navíc je musíme pochválit za velmi přívětivou cenu přídavků. Za deset doláčů u jiných vývojářů dostaneme přinejlepším pár kostýmů a jeden klobouček.

Vedle nášupu obsahu pro Divoký hon v CD Projektu RED pilně pracují i na Cyberpunk 2077, jehož ohalení jsme se dočkali již v roce 2013. Podle všeho by však měli makat i na doposud neodhaleném titulu, který je podle slov autorů zcela odlišný od dosavadní tvorby studia.

Omlouváme se za mylně uvedenou informaci, kdy jsme napsali, že pouze třetí Zaklínač prodal 20 milionů kopií. Děkujeme za pochopení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Série Zaklínač dohromady prodala již 20 milionů kopií

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.