Pohodlně se usaďte, Furi vás zaměstná na delší dobu

Stravte kvalitní čas se svými oponenty – především s tím nejnovějším.

Furi

Furi FOTO: The Game Bakers

Asi nebudu jediná, komu se v dnešní době neuvěřitelně stýská po epických boss fightech. Ten pocit když jste jako malý porazili svého prvního draka v Mariovi (kolikrát jsem mu říkala, ať si klidně princeznu nechá, když mě pustí na další level, ale to on ne, krvelačná bestie)…Teď to ale častokrát vypadá (a hlavně probíhá) naprosto jinak.

Chřadla a chřadla…až uchřadla

Přesně tak dopadnou hry, které mají snadné bossy. Protože když hráčům chybí výzva, tak jediné, co je udrží ve hře, může být už jen šíleně nabitý doplňkový obsah. A ani ten nakonec nepomůže, pokud si chcete zabojovat a namísto řežby, u které se zapotíte, jednou píchnete do protivníka a ten se svalí na zem co šíř to délka. Ono do určité míry jde snést hodně, ale novodobý trend plný obav, abychom se v hrách nepředřeli, není nutný. Věřte mi. My to ustojíme. Naštěstí se ale stále najdou výjimky.

Pokud máte už po krk her, které vám dají vše zadarmo (nebo za dostatečný peněžní obnos), řekla bych, že Furi je adept, kterého se vyplatí obhlédnout. Proč? Protože si minimálně vychutnáte podívanou na desetiminutový souboj s bossem.

Už cítíte ten pot stékat po spánku? Já bych docela i věřila, že i samotný Benjamin Le Moullec, návrhář boje ve Furi, si musel otřít čelo, když při souboji zaznamenaném na videu finálně probodl bosse katanou.

Tvůrčí studio The Game Bakers zveřejněním tohoto needitovaného záznamu sleduje dvě věci. Zaprvé, ukázat hráčům, že v jejich hře nudné střety nehnízdí a za druhé, představit nového guardiana ve hře.

Dáma ve fialovém

Tím je lovkyně, žoldačka a taktik v jedné osobě. Tento guardian vám rozhodně vítězství nedaruje na stříbrném podnose a tak se můžete těšit na zkoušku postřehu, hbitých prstů, načasování a odhodlání. Jedinou šanci, jak lovkyni porazit máte v samotném středu labyrintu, kam ji musíte pronásledovat. Mezitím se vyhýbáte nástrahám, které jsou vám stavěny do cesty (kupříkladu kybernetické včely) – pozornost od nepřítele. Zprvu bude ona lovit vás, ale jestliže se prokážete schopnostmi obstát proti jejím útokům, sama se začne stahovat do centra bludiště. Čas zasadit smrtelnou ránu.

img-responsive

Furi | foto: The Game Bakers

Vítězství v této hře pro vás ponesou nezpochybnitelnou cenu. Ale i každá prohra vám dopomůže k nějakému bodu navíc či prozření, které vás posune dál při následovném pokusu. Ale pozor. Vaši protivníci – guardiani – se od sebe liší. Jeden se může zaměřovat na boj zblízka, jiný na vás bez zaváhání začne střílet. Přibližná doba trvání duelu? Od deseti minut klidně až po hodinu, záleží, jak moc zruční budete. Připravte se proto raději na všechny možné i nemožné situace.

Furi má vyjít ještě tohoto roku a to na PC a PlayStation 4. Pro více informací neváhejte zavítat na oficiální stránky hry.

Témata: Furi
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pohodlně se usaďte, Furi vás zaměstná na delší dobu

Vstupte do diskuze (2)

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.