Femme CS:GO jízda na IEM

Hráčky opět vzaly zbraně do vlastních rukou při honu za vítěznými příčkami a řádnou odměnou.

Counter Logic Gaming Red

Counter Logic Gaming Red FOTO: GAMIFIQUE.cz

Jak už jste se doslechli, naše redakce se vydala na IEM, z kterého jsme si odnesli nespočet zážitků. Některé jsme s vámi již sdíleli, jiné vás teprve čekají. Jednou položkou z našeho výčtu se stalo i dámské CS:GO, při kterém se týmy vydaly prostřílet si cestu k 30 000 USD jako minule.

Do polských Katowic se přijely postavit svým pro-oponentům tyto týmy:

Kvalifikované:

EXERTUS (Shifty, kllyVe, Jinjin, layla, HellRose)
Millenium (mitsu, JUL1As423, SaAku, Cla-, TORKA)
Team Karma (rain, MEEHA, lynnski, EMUHLEET, GooseBreeder)

Pozvané:

WRTP (juliano, vilga, nylon, mimimicheater, zAAz )
Team ACER – místo nich nastoupil Team LDLC (Ceriiizz, aME, Nsty, aLx, Leeya)
CLG Red (potter, di^, bENITA, CAth, missharvey)
Santos.Dexterity (pan, eriika, shAy, dinah, cAmyy)
Elysium (Psalms, Hazel, TiMing, yicofan, sylvanAs)

img-responsive

Team Karma | foto: GAMIFIQUE.cz

Ty byly na místě rozděleny do dvou skupin, A a B. Dámy zkontrolovaly zásobníky a následně na IEM 2016 poprvé odjistily zbraně a to v sobotu. Čest zahajovat Intel Challenge Katowice 2016 měly týmy Karma vs. Millenium a WRTP vs. Dexterity. Střelivo létalo ovzduším nejprve ve skupině A, ale odpoledne se dočkala i druhá polovina hráček.

A

Team Karma vs. Millenium
WRTP vs. Santos.Dexterity
Team Karma vs. WRTP
Millenium vs. Santos.Dexterity
Team Karma vs. Millenium

B

Counter Logic Gaming Red vs. Elysium
Team LDLC vs. EXERTUS eSports
Counter Logic Gaming Red vs. EXERTUS eSports
Elysium vs. Team LDLC
EXERTUS eSports vs. Team LDLC

Vítězně ze soubojů vyšel již zmíněný Team Karma (16:0) a svého soupeře s přehledem převálcoval i WRTP tým (16:1). Když spolu postupující týmy zkřížily hlavně, dobrá karma svému stejnojmennému týmu už nevydržela (6:16), zatímco osazenstvo WRTP si šlo doplnit zásobníky a na chvíli odpočinout. První skupině zbývala utkání poražených týmů, Millenium vs. Dexterity (16:12) a opětovně Karma vs. Millenium (16:14), které rozhodly, že se i americký tým Karma podívá do play-off.

O slovo – a především o místo za monitory – se následně přihlásila skupina B a to LDLC vs. EXERTUS (13:16) a CLG Red vs. Elysium (16:8). Duel silnějších, CLG Red vs. EXERTUS, se postaral o dalšího postupujícího do play-off – CLG Red (16:5).

Francouzky se ale z prohry pohotově oklepaly a druhé vyřazování poražených si vzal na starost právě LDLC. Kvalifikovaný tým Exertus útok neustál (3:16) a čínské Elysium si vedlo jen o pět bodů lépe (8:16). Ty nejvyšší ceny tak byly o krok blíže i druhému americkému týmu v pořadí a Francii.

Evropa nebo Amerika?

Zatímco se CLG Red i Team Karma při Intel Challenge Katowice 2016 utkaly proti Francii, EU, Číně, i Německu, tak si na první pohled pro zápas špičkové kvality nemusely ani z domácí půdy letět. Američanky a Kanaďanky se proti sobě utkaly v play-off hned na jeho začátku. Z ostrostřelby nakonec vyvázly živé hráčky z Counter Logic Gaming Red (2:1), aby reprezentovaly Ameriku v samotném finále turnaje. Evropa si zažila obdobný moment, kdy proti sobě stanuly WRTP (EU) a LDLC (Francie). Jejich střet (s výsledkem 2:0) rozhodl, že oponentem Američanek a potencionálním vítězem 15 000 USD bude elitní WeRunThisPlace (WRTP).

img-responsive

Vítězný tým WRTP | foto: ESL

Finále a spolu s tím první místo nakonec získal tým, kterému se na turnaji dařilo téměř po celou dobu (až na jednu malou výjimku) lépe – Evropanky z WeRunThisPlace skutečně vedly a odnesly si, se skórem 2:0, titul ultimátního vítěze Intel Challenge tohoto roku.

První šestice týmů obsadila svá respektivní umístění na pomyslných  stupíncích Intel Challenge Katowice 2016 a rozdělila si mezi sebou i finanční odměnu 30 000 USD.

1. místo           15 000 USD
2. místo           7 000 USD
3.-4. místo           3 000 USD
5.-6. místo           1 000 USD

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Femme CS:GO jízda na IEM

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.