Hraní budoucnosti? Lidé ovládali opravdového Hitmana

Originální skupinka youtuberů představuje nevšední herní zážitek.

Hitman

Hitman FOTO: Square Enix

Už jste někdy hráli hru, která v kampani zahrnuje i rozhodování o něčím životě nebo smrti? A také vám některé postavy z herního světa přišly tak reálné, až vám přirostly k srdci natolik, že jste oplakali jejich smrt, nehledíc na fakt, že jde jen o pár pixelů?

Několik Britských mladíků se rozhodlo posunout takové momenty na ještě reálnější úroveň a vytvořit interaktivní prostředí, ve kterém nic netušící dobrovolníci ovládají skutečné lidi, namísto počítače.

Projekt začal nízkorozpočtovým pilotním dílem, ve kterém hráli dobrovolníci střílečku z pohledu první osoby. V druhém díle pak autoři celou "hru" ještě vylepšili a třetí výstup je už brilantní. Nápad se totiž líbil dánskému hernímu studiu IO-Interactive, které si vyžádalo zpracování známého titulu Hitman.

Projekt zatím není zpřístupněný jako forma kratochvíle, autorům jde spíše o to celou hru nahrát a podělit se o ní prostřednictvím webu Youtube. Přesto by bylo ale skvělé, kdyby se tohoto nápadu někdo skutečně ujal a umožnil hráčům vyzkoušet si, jaké to je, hrát hru naživo.

Témata: Hitman
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hraní budoucnosti? Lidé ovládali opravdového Hitmana

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.