Harmonix chtějí pomocí crowdfundingu přivést Rock Band 4 na PC

Pokud se podaří vybrat jeden a půl miliónu dolarů.

Rock Band 4

Rock Band 4 FOTO: Harmonix

Hudebním hrám na počítačích pšenka nikdy příliš nekvetla. Activision to před lety zkoušel s Guitar Hero hned několikrát, ale pokaždé to skončilo fiaskem. Uspět se podařilo pouze Ubisoftu s „trochu“ odlišnějším Rocksmithem, do kterého i po letech každý týden vychází nové songy a komunita samotná jich vytvořila tisíce. Do této situace by se teď ale rád vetřeli Harmonix, původní guru tohoto žánru.

Pokud vám jméno tohoto studia nic neříká, Harmonix mají na svědomí první dva díly Guitar Hero, po kterých utekli od Activisionu a vytvořili konkurenční sérii Rock Band. Na PC se jejich tituly nikdy neobjevily, ačkoli si to nemálo hráčů přálo. Ale od té doby, kdy minulý říjen vyšel nový díl Rock Bandu s číslovkou 4 na konzole, plánovali a připravovali i PC verzi. Alespoň to se píše v jejich kampani na crowdfundingovém webu fig.co, kde nedávno uspěli Double Fine (opět) s pokračováním Psychonauts.

PC verze by měla mít oproti konzolovým jednu zásadní výhodu, „sdílení“ komunitou vytvořených songů jako v době, kdy na konzolích ještě fungovala síť Rock Band Network. Fungovat by to mělo přes Steam Workshop, kam by hráči mohli nahrát své „tabulatury“, ty by prošly kontrolou u Harmonixu a následně se s cenovkou objevily v in-game obchodě. Tvůrci by pak skrz Steam dostali určité procento ze zisku.

img-responsive

Rock Band 4 | foto: Harmonix

Jinak by měla PC verze obsahovat vše, co ta konzolová, včetně možnosti rozšířit songlist o 1700 (!) písniček skrz DLC. Pokud už ale některé vlastníte na konzolích, možnosti převést je na PC se nedočkáte. Většina existujících nástrojů by měla být kompatibilní, takže případně nebudete muset rozbíjet prasátko kvůli nákupu nových ovladačů.

Ale teď to nejdůležitější. Harmonix potřebují na vytvoření a vydání PC verze údajně 2 milióny dolarů, přičemž o čtvrtinu se postarají sami a zbytek by rádi vybrali od hráčů. Nebudou to mít snadné, čtvrtý Rock Band nebyl zrovna událostí roku a po vydání si vysloužil hodně kritiky namířené hlavně na chudý songlist a freestyle sóla a nemožnost importovat DLC z konzolí nejspíš odradí hodně backerů. Ale uvidíme, v době, kdy počítač propojený s televizí už nezpůsobuje zdvižená obočí, je kurz na neúspěch hudební hry na PC podstatně nižší než před lety.

Témata: Rock Band 4
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Harmonix chtějí pomocí crowdfundingu přivést Rock Band 4 na PC

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.