Bude nový Battlefield z první světové?

Že v DICE makají na dalším Battlefieldu je prakticky tutovka. Jaký ale bude?

Battlefield 4

Battlefield 4 FOTO: EA

Battlefield Hardline byl celkem průšvih a ani ne rok po vydání hra v multiplayeru rychle skomírá. Podle nás je tedy nejvyšší čas k návratu ke kořenům. Jeden z internetových obchodů naznačil, že by se chystaný Battlefield 5 mohl odehrávat ještě hlouběji v minulosti než původní díly a to v období první světové války. 

Na základě uveřejněné položky v švýcarském videoherním obchodě by mohl být nový Battlefield navíc již čistě multiplayerovou hrou. Stejně tak se objevilo i předběžné a zatím nepotvrzené datum vydání 25. října 2016. Jistě, může jít jenom o chybu v popisu, ale musíme přiznat, že bychom se do období 1. světové války podívali v nějaké hře velmi rádi. Na druhou stranu by rozhodně nebylo jednoduché konflikt, který byl veden z velké části v zákopech, přenést v zábavné podobě na PC a nové konzole. Podobnou výzvu by skýtaly dobové zbraně a vozidla.

I když pomineme spekulace o zasazení nejnovějšího dílu zajeté série, je třeba zmínit, že se o návratu do dob světových válek už pár let šušká a to nejen v případě Battlefieldu, ale i konkurenčního Call of Duty. Na to, jestli budou přání fanoušků vyslyšena a skutečně opustíme moderní bojiště, si zatím budeme muset počkat. My bychom rozhodně byli pro! Jedno je ale jasné, práce na novém díle jsou v DICE již v plném proudu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bude nový Battlefield z první světové?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.