The Church in the Darkness to ve svém traileru se slovy umí

Připomínají se vám sedmdesátá léta v Americe. Volají na válečnou frontu. Ale i co je "doma", se počítá.

The Church in the Darkness

The Church in the Darkness FOTO: Richard Rouse III

Pokud máte v oblibě hry inspirované skutečnými událostmi, na trh se blíží něco pro vás. Nejste troškaři? Výborně. Připravte se na misi v nebezpečné zóně – v řadách nevyzpytatelných lidí.

Ani kostel nepostaví víra samotná

Za tímto konkrétním svatostánkem stojí, krom historických událostí, ne vývojářské studio, ale jedna jediná osoba – Richard Rouse III. Znát ho můžete například ve spojitosti s hrou The Suffering, kde se podepsal jako její designér. Tentokrát se ale zaměřil na příběh okolo malé skupiny lidí, kteří se pro praktikování svého přesvědčení vydali do Jižní Ameriky.

Nedělní mši nečekejte

Že si na pánbíčkáře nepotrpíte? Pravda, jméno hry vás může v takovém případě silně odradit. Ale také zmást. Protože ve skutečnosti se věc má trochu jinak.

Rebecca a Isaac Walker si vzali na paškál vládu „posílající naše děti umírat ve Vietnamu“. Slabé? Zbytek proslovu vás přesvědčí o tom, že máte čest s radikály.

Výše zmiňovaní vůdci a jejich stoupenci se odmítli podřídit systému, s kterým nesouhlasili natolik, že opustili své domovy a rozhodli se začít nanovo v džungli. Postavili zde městečko Freedom Town, kde se mohli bez omezení řídit tím, co hlásají.

Vy, bývalý policista, sice mezi ně nepatříte, ale syn vaší sestry ano. A tak se vydáváte do tropů za ním. Ujistit se, že se mu nic nestalo.

Když do Freedom Town dorazíte, ne vše je zdaleka tak medové, jak se na první pohled zdálo. A co teprve jestli Rebecca a Isaac zjistí, že se mezi nimi prochází někdo, kdo mezi ně nepatří.

Pořád to samé dokola?

Komu můžete věřit a kde leží vůbec pravda v tomhle městečku? Koho – jestli vůbec – se vám podaří zachránit? Koho ne?

Každá infiltrace města – tedy každá nová hra – pro vás znamená příležitost zažít naprosto rozdílný scénář. Volba jiné akce než minule, rozdílná osobnost postavy, zaškobrtnutí či postřeh může změnit nejen průběh, ale i konečný výsledek. Jedno je jasné. Akce vám chybět nebude.

Zpět do sedmdesátých

V 70. letech neměla Amerika o radikální hnutí a kulty nouzi. Právě na tento odkaz minulosti navazuje Richard Rouse III. Jeho The Church in the Darkness se připlíží začátkem roku 2017 na PC, Mac, Xbox One a PlayStation 4.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: The Church in the Darkness to ve svém traileru se slovy umí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.