Poslední tři díly Resident Evil si zahrajeme i na PS4 a Xbox One

Zejména starší hry série Resident Evil patří mezi naprosté klasiky survival hororu. Capcom nám letos naservíruje nejnovější díly i na současné generaci konzolí.

Resident Evil 4, 5, 6

Resident Evil 4, 5, 6 FOTO: Capcom

Capcom poslední dobou svoji, mezi hráči stále velice oblíbenou, sérii Resident Evil pořád dokola neúnavně pucuje. Nedávno jsme si mohli znovu projít události hry Resident Evil Zero, do konce tohoto roku se na PS4 i Xbox One chystají lehce přeleštěné verze čtvrtého, pátého i šéstého dílu.

Autoři zvolili trošku zvláštní taktiku a jako první nás čeká předělávka šestého dílu a to již koncem března. Šestý přírůstek do série z roku 2012 je sice co do rozsahu hry největší, nicméně kritiku ani hráče si moc nezískal (průměr z recenzí se drží okolo 70 %). Jako druhého se dočkáme afrického dobrodružsví s Resident Evil 5, jejíž vydání je naplánované na léto. Čtvrtý díl, který je mezi fanoušky asi nejoblíbenější, se na současnou generaci konzolí dostane na podzim. Proč se autoři rozhodli jít pozpátku nám nejde na rozum. 

Každá z her bude v době vydání v prodeji přibližně za 500 korun. Dostupná by měla být i disková edice všech dílů zatím za nezveřejněnou cenu. Dobrou zprávou rozhodně je, že každá z her bude obsahovat i veškeré DLC přídavky. Zatím není jasné, jak zásadních úprav ve vzhledu či hratelnosti se hry dočkají. My se rozhodně těšíme, na druhou stranu to poslední dobou vypadá, že Capcomu už došly nápady a už pouze vydávají další a další verze svých nejslavnějších her (některé díly jako například čtyřka budou znovuvydané již poněkolikáté). To ostatně dokazuje i plánovaný remaster Resident Evil 2. Co takhle sedmička?

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Poslední tři díly Resident Evil si zahrajeme i na PS4 a Xbox One

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.