Zítra vychází Grim Dawn, diablovka od tvůrců Titan Quest

Po více než 6 letech vývoje.

Grim Dawn

Grim Dawn FOTO: Crate Entertainment

Pamatujete ještě na hack & slash z antického Řecka, Egypta a Orientu pod jménem Titan Quest? Je tomu už deset let, co tahle povedená diablovka na krátkou dobu úspěšně utišila hlad po pokračování série, která dala svému žánru jméno.

S vydáním datadisku Immortal Throne štěstí vývojářů s Iron Lore bohužel vyprchalo. Po spolupráci na… kontroverzním… datadisku Soulstorm pro Warhammer 40 000: Dawn of War bylo studio nuceno ukončit svůj provoz. Část vývojářů později založila studio Crate Entertainment, kde začal vznikat Grim Dawn.

I s tím to dlouho nevypadalo bezproblémově, ale po moha letech vývoje, kampani na Kickstarteru a více než dvou letech v early access fázi je hra konečně před cílovou čárou. A vypadá to, že je ve skvělé kondici, protože obsahem je naplněná až po okraj.

Samozřejmostí jsou v tomto žánru hory rozličných nepřátel, předmětů a schopností, ale úkoly s nutností voleb, které mají vliv na okolní svět, jsou mezi hack & slash velkou raritou. V současné chvíli jich Grim Dawn obsahuje přes 35. Některé úkoly bude nutné odemknout skrz získávání reputace s různými frakcemi. Ale pomáhání jedné frakci může mít nepříjemný vedlejší efekt ve skupinkách vrahů a elitních hrdinů vyslaných nepřátelskou frakcí.

Těšit se můžeme na 6 povolání i s možností dual classingu, kombinování schopností dvou povolání. Další vrstvu kustomizace poskytne Devotion systém. Jako odměnu za opravení zničeních kapliček získáte skill pointy, které odemykají různé bonusy a sekundární efekty ovlivňující schopnosti a kouzla vaší postavy. Kromě singleplayeru si budeme moct hru projít i v multiplayeru až pro 4 hráče.

img-responsive

Grim Dawn | foto: Crate Entertainment

Z Grim Dawn by si řada her, především ty 60 eurová  monstra typu Battlefront, mohla vzít případ. Pokud rádi týráte svou myš a Diablo už vás omrzelo, vypadá to, že sázkou na Grim Dawn neprohloupíte. A to si Crate navíc říkají jen o 25 eur z vaší peněženky.

Témata: Grim Dawn
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zítra vychází Grim Dawn, diablovka od tvůrců Titan Quest

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.