Zítra vychází Grim Dawn, diablovka od tvůrců Titan Quest

Po více než 6 letech vývoje.

Grim Dawn

Grim Dawn FOTO: Crate Entertainment

Pamatujete ještě na hack & slash z antického Řecka, Egypta a Orientu pod jménem Titan Quest? Je tomu už deset let, co tahle povedená diablovka na krátkou dobu úspěšně utišila hlad po pokračování série, která dala svému žánru jméno.

S vydáním datadisku Immortal Throne štěstí vývojářů s Iron Lore bohužel vyprchalo. Po spolupráci na… kontroverzním… datadisku Soulstorm pro Warhammer 40 000: Dawn of War bylo studio nuceno ukončit svůj provoz. Část vývojářů později založila studio Crate Entertainment, kde začal vznikat Grim Dawn.

I s tím to dlouho nevypadalo bezproblémově, ale po moha letech vývoje, kampani na Kickstarteru a více než dvou letech v early access fázi je hra konečně před cílovou čárou. A vypadá to, že je ve skvělé kondici, protože obsahem je naplněná až po okraj.

Samozřejmostí jsou v tomto žánru hory rozličných nepřátel, předmětů a schopností, ale úkoly s nutností voleb, které mají vliv na okolní svět, jsou mezi hack & slash velkou raritou. V současné chvíli jich Grim Dawn obsahuje přes 35. Některé úkoly bude nutné odemknout skrz získávání reputace s různými frakcemi. Ale pomáhání jedné frakci může mít nepříjemný vedlejší efekt ve skupinkách vrahů a elitních hrdinů vyslaných nepřátelskou frakcí.

Těšit se můžeme na 6 povolání i s možností dual classingu, kombinování schopností dvou povolání. Další vrstvu kustomizace poskytne Devotion systém. Jako odměnu za opravení zničeních kapliček získáte skill pointy, které odemykají různé bonusy a sekundární efekty ovlivňující schopnosti a kouzla vaší postavy. Kromě singleplayeru si budeme moct hru projít i v multiplayeru až pro 4 hráče.

img-responsive

Grim Dawn | foto: Crate Entertainment

Z Grim Dawn by si řada her, především ty 60 eurová  monstra typu Battlefront, mohla vzít případ. Pokud rádi týráte svou myš a Diablo už vás omrzelo, vypadá to, že sázkou na Grim Dawn neprohloupíte. A to si Crate navíc říkají jen o 25 eur z vaší peněženky.

Témata: Grim Dawn
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zítra vychází Grim Dawn, diablovka od tvůrců Titan Quest

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.