Kojima si chválí spolupráci se SONY, jeho další hra má vyjít exkluzivně pro PS4

Duo Kojima a del Toro se s nadšením pustili do spolupráce. Jejich hra má být velkým projektem, vyvíjeným exkluzivně pro SONY.

P.T.

P.T. FOTO: Kojima Productions

Živoucí legenda Hideo Kojima, autor série Metal Gear, vystoupil společně s režisérem Guillermem del Torem (Faunův labyrint, Hellboy) na DICE Summit 2016 konaném v Las Vegas. Tito dva talentovaní tvůrci spojily síly a po zrušeném Silent Hills dělají na zcela novém projektu. 

Sám Kojima na akci prohlásil, že cítí absolutní volnost a dělá přesně to, co chce sám dělat. "Nehodlám nic měnit proto, aby se hra lépe prodávala. Chci vytvořit produkt, který bych sám chtěl hrát," pochvaloval si Kojima. Nový projekt dvou velikánů videoherní, potažmo filmové produkce zatím nemá přesné kontury. Sám Kojima říká, že pracují na velké hře, která bude kombinovat jak silný příběh, tak i volnost. Ještě před pár lety bychom podobná slova brali spíše jako mlácení prázdné slámy, ale Witcher 3 a vlastně i pátý Metal Gear Solid dokázali, že úspěšná tvorba tak ambiciózního projektu není nemožná.

Japonský videoherní mág se vyjádřil i ke svému odchodu z Konami. Odmítl například nařčení, že při vývoji utrácí příliš peněz a zbytečně ho protahuje. "Hru mi trvá udělat tři až čtyři roky, ale takový je plán již od počátku," vysvětlil Kojima, který je pověstný tím, že vývoj her řídí v hned několika ohledech. Vedle režije se tak zapojuje i do produkce, nebo navrhuje plakáty. Oba tvůrci si na DICE Summit vzájemnou spolupráci pochvalovali a my se už nemůžeme dočkat na výsledek jejich práce. Z tohohle spojení mohou hráči jen těžit.

Témata: P.T. | Hideo Kojima
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Kojima si chválí spolupráci se SONY, jeho další hra má vyjít exkluzivně pro PS4

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

14.08.2019 20:53 Vydání Blair Witch se nezadržitelně blíží, počet videí a trailerů tedy bude sílit. A jednoho z nich…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.