Vraždící FPS The Ship se vrací v novém kabátě

Remake koncepčně zajímavé hide-'n'-seek akce se ve Steam Early Access verzi objeví již zítra.

The Ship: Remasted

The Ship: Remasted FOTO: Blazing Griffin

Označení HD remaku za použití dnešních vývojářských možností dostává zcela nový rozměr, než tomu bylo před pár lety. Řádným příkladem tomu má být i The Ship: Remastered, jenž je přímou předělávkou úspěšného multiplayerového titulu The Ship: Murder Party z roku 2006.

V něm jsme v roli zabijáka 20. století putovali interiéry zaoceánského parníku s cílem eliminovat určitý cíl. Úkol by nebyl tak obtížný, kdyby tu však nebyl někdo, kdo právě vybírá odměnu zase pro změnu na naši hlavu. Ve výsledku jste si tak nikdy nemohli být ničím jisti a své kroky ke splnění vašeho úkolu bylo nutné velmi pečlivě zvážit, což bylo klíčovým faktorem nejen ve hře jednoho hráče, která zde fungovala spíše jako takový doplněk, ale především v multiplayeru. The Ship ve své podstatě staví na vcelku jednoduchém, leč velmi neotřelém konceptu, kde je každý hráč jak lovcem, tak i lovnou zvěří, jenž musí vystopovat svou kořist a zároveň se vyhnout nebezpečí. Nutno také zmínit, že z ideje původní The Ship vznikl i podklad hry více hráčů v dnes již téměř kultovní sérii Assassin's Creed. The Ship však stále díky svých herním mechanismům, jako nutnost ukojit své základní životní potřeby, či možnost prohodit pár slov s místními výletníky, zůstával komplexnější, složitější a ve větší míře také zábavnější.

V roce 2011 se vývojářská společnost Blazing Griffin rozhodla započít vývoj druhého dílu. Využila k tomu internetovou platformu Kickstarter a sequel se honosil názvem:  „The Ship: Full Steam Ahead“. Vývojářům se bohužel nepodařilo vybrat dostatečnou částku, která by zkrátka celý projekt zaplatila a z ambiciózního plánu tak nakonec sešlo. Po téměř pětileté pauze se ale britští vývojáři vrací s remakem původního dílu, který spatřil světlo světa již před deseti lety. Prioritní devízou není nic jiného, než „převléci“ původní The Ship do nového HD provedení a zároveň zachovat jeho určité kouzlo. Vše tak zůstává při starém, kromě vylepšeného technického zpracování, podporující rozlišení 1920x1080. Hra je momentálně v early alpha stádiu vývoje, avšak již nabízí možnost Early Access verze, distribuovanou prostřednictvím digitální platformy Steam.

img-responsive

The Ship: Remasted | foto: Blazing Griffin

Ta bude spuštěna zítra 15.2. a za cenu $20 bude momentálně obsahovat možnost pouze LAN zápolení. O příliv dalších herních módů a možností (např. připojení na dedikované servery) však nemusí být sebemenší nouze. Vývojáři chtějí mít svou hru připravenou na vydání v první polovině tohoto roku a to za stálou cenu $20. Majitelé původního The Ship: Murder Party budou za svou věrnost obdarováni 25% slevou na Steam Early Access verzi nového remaku.

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vraždící FPS The Ship se vrací v novém kabátě

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.