Cosples - když cosplayeři tančí

Tak tohle bude naprosto netradiční ples. Cosplayeři a cosplayerky z celé České republiky se sejdou, aby si v cosplayi zatančili na své oblíbené písně.

Cosples

Cosples FOTO: Animefest.cz

Všichni příznivci cosplay fandomu určitě ví, že své oblíbené cosplayery můžou potkat na conech, gamingových akcích a festivalech. Ale co kdybychom vám řekli, že je můžete potkat i na plese? A možná si s nimi dokonce i zatančit? Kdepak, tohle není žádné fantazírování, ale skutečnost. Právě takový cosplay ples se bude konat příští víkend v Brně. Pokud tedy toužíte po netradičním tanečním zážitku za doprovodu písní z anime, her a jiných popkultur, určitě na akci přijďte.

Jelikož tento ples pořádají Brněnští otaku (ti mají pod palcem i Animefest), bylo hned od začátku jasné, že se vše bude odehrávat v Brně. Celou akci bude hostit KC Babylon a své brány otevře 20.2 v 19:00. Pokud se dostavíte mezi první stovkou, u dveří dostenete welcome drink. No a ti, kteří se ukážou v cosplayi čeká u vstupu ještě jedno menší překvapení. Kousek od vchodu bude navíc instalovaná fotostěna, u které se budete moct celý večer vyfotit s přáteli.

A jak se na ples obléct? Kromě klasických formálních oděvů můžete dojít i v cosplayi. Svůj kostým však musíte náležitě upravit, aby odpovídal jistým normám. Proto se očekávají hlavně plesové verze cosplayů, které jsou opravdu na tuhle akci nejvhodnější. Více informací o dresscode najdete přímo na internetových stránkách akce - https://cosples.otaku.cz/

img-responsive

Dresscode | foto: Animefest.cz

Celým večerem budou provázet Myra a Alfred Jägerovi (AAA and Girls). Hudbu bude obstarávat DJ Beny, který zahraje vše od tradičních plesových hitů, přes anime a filmové soundracky až po japonskou a korejskou moderní hudbu.

V rámci programu jsou připravena taneční vystoupení k-popových cover skupin GIA, JOK3R a RG, půlnoční překvapení i taneční hra o super ceny. Nebude chybět ani tradiční tombola, ve které bude možné vyhrát mnoho zajímavých cen.

Předprodej vstupenek naleznete na jejich webové stránce, kde si můžete vybrat hned ze tří variant (VIP, s místenkou či bez místenky).

Doufáme, že se akce vydaří a nezůstane pouze u jednoho ročníku. Je potřeba cosplay komunitu rozvíjet a tohle je velice krásný a zajímavý počin.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cosples - když cosplayeři tančí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.