První okresní finále HTSS má své vítěze

Českolipský okres zná své první dva postupující na krajské finále.

Hearthstone turnaj středních škol

Hearthstone turnaj středních škol FOTO: Reprofoto Twitch

Dnes bylo odehráno první okresní finále Hearthstone turnaje středních škol. Na něm se mezi sebou utkalo14 finalistů ze sedmi zúčastněných škol českolipského okresu. Turnaj proběhl na soukromé podnikatelské škole v České Lípě a diváky jím provedla dvojice Petr "Czechcloud" Žalud a Martin "Dolik" Doležal a jimi moderovaný streamovaný přenos turnaje sledovalo téměř 1500 diváků.

img-responsive

Komentátoři Czechcloud a Dolík | foto: HTSS

Soutěžící byli rozděleni do 4 skupin, ze kterých do play-off postupovali vždy dva nejlepší hráči. Skupinu A ovládla dvojice Tomasinko a Kropi, ze skupiny B postoupili BenyOne a barnycz. Skupinou C úspěšně prošla jediná finalistka MajusBiglus a AntiMonCZ. Z D skupiny se do play-off dostali lestinar a DoblyTECH.

img-responsive

Pavouk play-off turnaje | foto: HTSS

Play-off bylo rozděleno do dvou částí - winners a losers bracket. Na úplné vyřazení z turnaje tedy byly potřeba dvě prohry. Jako první byli z turnaje vyřazeni DoblyTECH a MajusBiglus, kteří nestačili na své soupeře hned v prvním kole winners bracketu ani v prvním kole losers bracketu. Po druhém kole losers bracketu se s turnajem rozloučili AntiMonCZ a DenyOne.

Finále winners bracketu, jenž rozhodlo o prvním postupujícím do grandfinále bylo v režii hráče barnycz, který porazil Tomasinka  poměrem 3:1. Ze semifinálového souboje v losers bracketu, kde na sebe narazili lestinar s Kropim vyšel lépe první jmenovaný poměrem 3:1 a postoupil do finále losers bracketu, kde se utkal s Tomasinkem o druhé místo v grandfinále. Tomasinkovi nevyšel ani druhý pokus dostat se do grandfinále, podlehl lestinarovi 0:3 a skončil tak na třetím místě.

Grandfinálová dvojice byla tedy známa a mohl začít samotný souboj, který rozhodl o tom, kdo bude nejlepším středoškolským hráčem českolipského okresu. Lestinar do gradfinále postoupil z losers bracketu, do kterého spadl po porážce od Kropiho v prvním kole a od té doby se jeho winstreak nepodařilo nikomu přerušit. Nepovedlo se to ani barnymu a tak si lestinar došel pro výhru poměrem 3:1.

img-responsive

Grandfinále | foto: Reprofoto Twitch

Tímto bylo českolipské finále u konce, ale na finalisty čeká ještě krajské finále, jehož termín bude upřesněn. Další okresní finále bude příští sobotu a budete ho moci opět sledovat na Czechcloudově twitch kanále.

img-responsive

Vítězové: barnycz, lestinar, Tomasinko je zde zastoupen jedním z organizátorů | foto: HTSS

Oficiální web turnaje: HTSS.cz

Facebook: facebook.com/htss.cz

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První okresní finále HTSS má své vítěze

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.