Psychedelický horor Layers of Fear vám již zanedlouho nedá spát

Malířova noční můra vás postraší za necelý týden.

Layers of Fear

Layers of Fear FOTO: Bloober Team

Ne příliš známí vývojáři ze studia Bloober se minulý rok neúspěšně „pochlubili“ titulem Basement Crawl, jenž exkluzivně zavítal pouze na konzole PS4. Letos jsou (snad již pořádně poučení) developeři znovu na scéně s novým a vcelku neobvyklým hororovým FPS titulem Layers of Fear. Ten se poprvé prodral na výsluní především díky letošnímu ročníku herního veletrhu Gamescom.

Layers of Fear je v současné době hra, distribuovaná platformou Steam s možností právě probíhajícího Early Access přístupu. Vžijete se do role šíleného malíře, pomateného jeho vyprchávající touhou zvýtvarnit jedinečné a bezkonkurenční mistrovské dílo. Celý příběh se však odehrává v prostředí jediného domu. Z původní procházky po vašem příbytku se tak z nenadání stane boj o duševní zdraví, probíhající za doprovodu měnících se kulis jednotlivých místností. Čím hlouběji se vydáte, tím více expanzivní bludiště dostanete a čím více kroku uslyšíte, tím spíš nikoho nenajdete.

Hra má za cíl využít všech dostupných prostředků, díky kterým chce dát hráčově mysli pořádně na frak a psychicky podeptat jeho mozkové buňky. Bere si tak na paškál vcelku netradiční a ambiciózní způsob vyvolání pocitu strachu, kdy infantilní „lekací“ sekvence nahradí nefalšovaný psychický teror. Nezřídka kdy se tak mají objevit situace, kdy skutečně sami popřemýšlíte nad rozdílem, co se odehrává na monitoru a co vám předhazují vaše vidiny. O myšlenkové pochody typu: „Změnil se ten obraz na stěně, zatímco jsem byl otočen?“ tak nebude sebemenší nouze.

Všechny potencionální oběti by si tak měli vyčlenit čas již příští týden. Layers of Fear se z Early Access verze vyklube ve finální produkt přesně 16.2. a to pro PC, PS4 a Xbox One.

Témata: Layers of Fear
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Psychedelický horor Layers of Fear vám již zanedlouho nedá spát

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.