Synthetic ovládl Hearthstone turnaj na ASSEMBLY Winter 2016

Další český hráč Hearthstone ukázal své kvality na mezinárodní scéně.

ASSEMBLY Winter 2016

ASSEMBLY Winter 2016 FOTO: Aleksi Kinnunen / ASSEMBLY Organizing

Tento víkend v Helsinkách proběhl festival Assembly Winter 2016 a v jeho programu byl také Hearthstone turnaj s výhrami v celkové hodnotě 3 000 €. Na tento turnaj proběhly dvě registrace v půlce ledna, ze kterých vzešlo 8 soutěžících. Dalších 8 hráčů bylo pozváno organizátory. Na turnaji bylo možno vidět třeba Orange, Powdera, Vortexe či Technogoose. Celou soupisku účastníků turnaje si můžete prohlédnout zde.

Celkem 16 soutěžících bylo rozděleno do 4 skupin A-D, ze kterých do vyřazovacích bojů postupovali vždy dva nejlepší. Celý turnaj byl odehrán BO5 conquest systémem až na finále, které bylo BO7. Nás ovšem nejvíce zajímala skupina B, ve které v pátek bojoval jediný český zástupce na turnaji Synthetic momentálně působící v týmu Majestic Lions. Synthetic svou skupinu s přehledem vyhrál bez jediné prohry a hladce tak postoupil do sobotního play-off.

V prvním sobotním zápase Synthetic narazil na švéda Technogoose a s jedinou prohrou si s ním poradil poměrem 3:1. Tato výhra ho posunula do semifinále kde narazil na dalšího švédského hráče Spo, kterého porazil stejným poměrem. Ve finále se pak utkal s vítězem ASSEMBLY Winter 2015, nizozemcem Vortexem. I proti němu si Synthetic dovolil pouze jedno zaváhání a porazil ho 4:1.

Český hráč si tedy odnesl hlavní výhru v hodnotě 1400 €, Vortex za místo druhé obdržel 600 €. Na festivalu se hrály ještě dva další  turaje a to v CS:GO s prize poolem 15 000 € a Starcraftu II: Legacy of the Void s prize poolem 3 000 €, v těchto turnajích ovšem česká ani slovenská scéna žádné zástupce neměla. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Synthetic ovládl Hearthstone turnaj na ASSEMBLY Winter 2016

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících letech

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.