Synthetic ovládl Hearthstone turnaj na ASSEMBLY Winter 2016

Další český hráč Hearthstone ukázal své kvality na mezinárodní scéně.

ASSEMBLY Winter 2016

ASSEMBLY Winter 2016 FOTO: Aleksi Kinnunen / ASSEMBLY Organizing

Tento víkend v Helsinkách proběhl festival Assembly Winter 2016 a v jeho programu byl také Hearthstone turnaj s výhrami v celkové hodnotě 3 000 €. Na tento turnaj proběhly dvě registrace v půlce ledna, ze kterých vzešlo 8 soutěžících. Dalších 8 hráčů bylo pozváno organizátory. Na turnaji bylo možno vidět třeba Orange, Powdera, Vortexe či Technogoose. Celou soupisku účastníků turnaje si můžete prohlédnout zde.

Celkem 16 soutěžících bylo rozděleno do 4 skupin A-D, ze kterých do vyřazovacích bojů postupovali vždy dva nejlepší. Celý turnaj byl odehrán BO5 conquest systémem až na finále, které bylo BO7. Nás ovšem nejvíce zajímala skupina B, ve které v pátek bojoval jediný český zástupce na turnaji Synthetic momentálně působící v týmu Majestic Lions. Synthetic svou skupinu s přehledem vyhrál bez jediné prohry a hladce tak postoupil do sobotního play-off.

V prvním sobotním zápase Synthetic narazil na švéda Technogoose a s jedinou prohrou si s ním poradil poměrem 3:1. Tato výhra ho posunula do semifinále kde narazil na dalšího švédského hráče Spo, kterého porazil stejným poměrem. Ve finále se pak utkal s vítězem ASSEMBLY Winter 2015, nizozemcem Vortexem. I proti němu si Synthetic dovolil pouze jedno zaváhání a porazil ho 4:1.

Český hráč si tedy odnesl hlavní výhru v hodnotě 1400 €, Vortex za místo druhé obdržel 600 €. Na festivalu se hrály ještě dva další  turaje a to v CS:GO s prize poolem 15 000 € a Starcraftu II: Legacy of the Void s prize poolem 3 000 €, v těchto turnajích ovšem česká ani slovenská scéna žádné zástupce neměla. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Synthetic ovládl Hearthstone turnaj na ASSEMBLY Winter 2016

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.