Tvůrci Brothers: A Tale of Two Sons makají na hororové hře

Po poetickém a místy až zasněném dobrodružství v Brothers se pustíme do souboje s masovým vrahem.

Dead By Daylight

Dead By Daylight FOTO: Behaviour Interactive

Starbreeze (A Tale of Two Sons, Syndicate nebo Payday 2) spojili síly s Behaviour Interactive a kutí zajímavý multiplayerový kousek. Ve hře s názvem Dead By Daylight se jeden hráč v kůži masového vraha vydá na lov skupinky přeživších.

Primárním cílem čtveřice hráčů je prosté přežití, v patách jim však neustále bude nelítostný zabiják. Ten je mnohem silnější a k dispozici bude mít i řádku nadpřirozených schopností. Vrahů má být hned několik typů a každý nabídne unikátní herní přístup. Jednotlivé úseky map budou navíc procedurálně generované a každý souboj o život libuje jedinečný herní zážitek. Zajímavostí je, že zatímco čtveřice lovených nešťastníků bude využívat pohled ze třetí osoby, hráč vraždícího maniaka si vše prohlédne z vlastních očí.

Premisa hry je tedy rozhodně přitažlivá a kousků s asymetrickým multiplayerem je pořád jako šafránu. Vyvážit podobnou hru tak, aby byla funkční a zábavná je však pořádně tuhý oříšek. Ostatně i velezkušení tvůrci Left 4 Dead loni tragicky pohořeli s nadějně vypadajícím Evolve. Starbreeze a Behaviour Interactive rozhodně budeme držet palce, místo na trhu rozhodně je.

Témata: Dead By Daylight
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tvůrci Brothers: A Tale of Two Sons makají na hororové hře

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.