The Solus Project promlouvá i beze slov

A záchrana lidstva náhle závisí na přežití jediného člověka.

The Solus Project

The Solus Project FOTO: Teotl Studios

Dobrodružné objevování a sci-fi není přímo originální duo jako žánr hry – ani bitka ve stylu „nejsilnější přežije“ by vskutku nepomohla. Co když ale platí první dva body a vaším oponentem je něco, co nemusí mít ani úsměv jako žralok z filmu Čelisti? Vývojáři Hourences a Grip Games se více než vymýšlením děsivé stvůry, která by vám dýchala za krk, zaobírali přenesením Robinsona do sci-fi prostředí. Protože příroda sama bohatě stačí na postu nepřítele, když je zdrojů poskrovnu.

Planeta ticha

Jako hrdina této hry si moc dialogu neužijete. Jste jediný přeživší z vaší původní party, která na planetě ztroskotala a ohlušující ticho umlčíte leda vlastním monologem – pravděpodobně něčím na téma „měli jsme najít místo vhodné na vystavění nové kolonie pro vymírající lidstvo, ale místo toho jsem přežil jen já a nikde ani noha. Alespoň ne živá.“. Protože kosti by tu byly. Nejen ty, které jsou součástí pozůstatků vaší posádky.

img-responsive

The Solus Project | foto: Teotl Studios

Byli jsme zde

Z důkazů roztroušených po okolí je patrné, že „malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo“ na této planetě pronesl už někdo jiný. Nicméně záhy dojdete i k prozření, že výraz „člověk“ není tak docela namístě. Pro získání surovin, které by přispěly vašemu přežití, nemůžete jen stát a hypnotizovat horizont. Zároveň s tím ale každé bádání poodhaluje nejen nové zdroje, ale i informace o vašich předchůdcích na této planetě.

Nepřítel číslo jedna

Ačkoli by se snadno mohlo zdát, že místním pomyslným Darth Vaderem zde bude výše zmíněné počasí, skutečný padouch číhá někde jinde. Holý fakt, že jste na planetě sami, vám nemusí zprvu nijak výrazně vadit. Ostatně hra je single player, počítali jste s tím, pravda? Možná, že některým hráčům daná situace bude skutečně vyhovovat až do konce. Já osobně musím přiznat, že už jen po shlédnutí průpravných videí jsem cítila notnou dávku dusivého ticha a tíživé samoty. Ale bez obav, přesně to měli tvůrci v úmyslu.

img-responsive

The Solus Project | foto: Teotl Studios

Odpočet ztroskotání

Teotl Studios zpřístupní The Solus Project 18. února 2016 na Steamu skrze Early Access a GOG Games in Development, následně o osm dní později, 26. února, na Xbox Game Preview. Průběžné updatey tyto early access verze neminou. Vydání hry jako takové pak připadá na květen 2016.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: The Solus Project promlouvá i beze slov

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.