Babylonská věž Blade & Soul se otevírá

Prokažte své schopnosti v "Tower of Trials", kde každé zákoutí skrývá výzvu.

Mushinova věž

Mushinova věž FOTO: NCSOFT

Hra Blade & Soul se svým datem vydání zapsala do lednových kousků tohoto roku, konkrétně ji NCSoft usadil na scénu 19. ledna. Sotva ale hráči mohli v této neplacené MMORPG zahřát klávesnici, tvůrci přicházejí s dalším obsahem. Jedna z jeho součástí bude i nová instance, která má dlouhou historii.

Zpátky do minulosti – éra Naryu promlouvá

Snad už jen pravidelně přepisované kroniky pamatují časy, kdy byla "věž zkoušek" postavena. Ale to je natolik dávná záležitost, že i desky nejnovějších memoárů halí centimetry prachu. Mluvíme tu o období vrcholného rozkvětu císařství Naryu, které tehdy bylo nadřazené celému světu. Dědic takové velmoci si musel zasloužit stát v jejím čele, vládnout takovým schopnostem, aby ji v takovém stavu i udržel.

Mudrcové císařství pro tento účel dali vzniknout věži plné různorodých nástrah a zkoušek, které šlo překonat pouze s poctivým tréninkem za opaskem kalhot. Mushin, výše zmiňovaný dědic císařství, všemi zkouškami prošel, ale netrvalo dlouho a bojovníci z celého světa zamířili ke kolosu, který sahal bohům na zápraží. Chtěli otestovat své schopnosti a ještě víc si přáli získat právo vyzvat legendárního Mushina k souboji.

Nikdo ale nežije věčně a tak i Mushin jednoho dne opustil řady živých. Věž, kdysi vytvořena pro něj, byla uzavřena a spolu s ní i její výzvy a taje. Hluboký spánek tohoto místa ale muselo dříve či později vystřídat probuzení.

Jinsoyun vzpíná ruce ke zlu, dobro reaguje

Jinsoyun je z nezanedbatelných důvodů osoba, která se na vašem friendlistu ve hře nikdy neobjeví. Právě naopak – snažíte se ji dopadnout a zastavit. A zatímco najít ji by teoreticky nebyl zas až takový problém, sama si pouta jistě nenasadí. Honba za černou kšticí této bojovnice si tedy žádá řádný výcvik. A kde získat cennější zkušenosti než na místě, kde jich dosáhl samotný Mushin?

img-responsive

Mushinova věž | foto: NCSOFT

Sedm stupňů dovedností Mushina

Obdoba Babylonské věže krášlí pohled na horizont, vně se ale pro hráče skrývá instance o sedmi patrech – každé horší, než bylo to předchozí, samozřejmě. Jako třešinka na pekelně vysokém dortu je fakt, že místní dungeon se pyšní výhradně módem pro jednoho hráče. Tudíž podporu týmu při (mimo jiné) vybíhání schodů ve věži nečekejte. A co vás konkrétně polechtá na patře?

1. patro

Začíná se celkem zlehka. K výběru dostanete šest protivníků, kdy se každý z nich specializuje v jiném stylu boje. Volíte si jednoho z nich. I když ho porazíte, ještě není čas na oslavy, protože hned vzápětí volíte oponenta druhého.

2. patro

O poschodí výš a znatelně se navýší i rozměry vašeho soupeře. Proti vám se postaví Silver Deva a nejednomu hráči jistě vyvstane na mysli souboj Davida a Goliáše.

3. patro

Co by to bylo za výzvy, kdyby šlo pouze o souboje 1v1, nemám pravdu? Tentokrát tedy budete čelit přesile. Konkrétní počet oponentů nebyl specifikován, ale má se jednat o jedince, kterým jste se zde již předtím postavili.

4. patro

Zde máte povolenou posilu. Je jen na vás, který z bojovníků 1. patra stane po vašem boku při pokusu porazit vašeho současného soupeře. Tím je Pale Stalker Jiangshi.

img-responsive

Mushinova věž | foto: NCSOFT

5. patro

Přišel čas na kolos v kolosu. Mohutný Augerite bude těžký oříšek k rozlousknutí. Doslova.

6. patro

Doteď jste mohli (pokud jste tedy dostali na výběr) ukázat prstem na nejméně výhružně vyhlížejícího protivníka a toho jste taky dostali „do ringu“. Číslici šest ale v Mushinově věži vládne štěstěna. Nebo pravý opak. Wheel of Misfortune vám vytočí vašeho protivníka z trojice: Spider Queen, Dokumo nebo Wadless (nejlehčí varianta).

7. patro

Přišel čas prokázat, že jste se naučili dostatek k zapsání se vedle velikánů jako Mushin. Vaše schopnosti otestuje nejmocnější vládce meče císařství – Junghado.

Rozcvička

Na všechny tyto souboje se budete moci připravit v přízemí věže. To poskytuje nejen prostor pro sólo tréning, ale i arénu, kde mohou trénovat dva hráči proti sobě. Po okolí naleznete roztroušené i obchodníky se specializovaným výběrem zboží.

V pravý čas na pravém místě

Update s názvem Rising Waters zaplaví Blade & Soul 10. února 2016. Právě jeho součástí je i znovuotevření Mushinovy věže. Krátký náhled do stavitelského veledíla tyčícího se až do oblak poskytne livestream 5.2. 2016 v 01:00 ráno našeho času.

Témata: Blade & Soul | MMORPG
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Babylonská věž Blade & Soul se otevírá

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.