Heroes Of The Dorm se vrací na scénu

Blizzard spouští epický eSport souboj vysokoškolských kolejí v Heroes of the Storm pro rok 2016.

Heroes of the Dorm

Heroes of the Dorm FOTO: Reprofoto YouTube

Hráči z řad studentů USA a Kanady se letos opět mohou, jako zástupci své vysoké školy, zůčastnit soutěžě Heroes of the Dorm, kterou pořádá Blizzard se společností Tespa, sdružující studenty - hráče z výše jmenovaných regionů. Soutěžící se, jak už název turnaje napovídá, utkají ve hře Heroes of the Storm. Hlavní výhrou jim bude proplacení školného po zbytek jejich času coby studentů.

Výhry přesahující výši 500 000 $ na školné a další ceny. Sledujte živé přenosy, vyplňte tabulky se svým tipem na vítěze a vyhrajte zajímavé ceny.  

Fanoušci eSportu budou moci naladit přenosy zápasů na ESPN a dalších digitálních platformách. Mají také možnost podpořit své školní favority a vyhrát ceny v Heroes of the Dorm bracket challenge, která bude spuštěna v následujících týdnech. Stačí jen co nejpřesněji odhadnout tabulku umístění nejlepších 64 týmů. Pokud nejbližší tip bude patřit právě vám, můžete vyhrát krásných 10 000 $. Celkem je ve hře více než půl milionu dolarů ve školném a dalších cenách.

Loňský turnaj Heroes of the Dorm byl historicky první událostí tohoto typu, vysílanou živě v televním přenosu na stanici ESPN2. Týmy z více než 460 škol se utkaly v eliminačních kolech, aby získaly titul šampiona. Letos můžete sledovat všechny zápasy, počínaje vyřazovacím kolem pro 64 týmů, živě na digitálních platformách i zahraničních televizních stanicích. Online kvalifikace se odehrají v období od 20. února do 6. března, fáze Heroic Four a Grandfinále pak budou odehrány před publikem 9. a 10. dubna. 

“V minulém roce byl turnaj Heroes of the Dorm skvělou akcí jak pro hrající studenty, tak pro přihlížející fanoušky a s radostí znovu nabídneme studentům univerzit možnost složit tým, který se utká o školné v roce 2016,” říká Mike Morhaime, CEO a spoluzakladatel Blizzard Entertainment. “Je opravdu inspirující vidět hráče z týmu, který vyhrál v minulém roce (UC Berkeley Golden Bears) a jejich nyní už slibně rozjeté kariéry v eSportu. Těšíme se na formu letošních soutěžících, kteří budou určovat budoucí směr progamingu tento rok.”

Když prší peníze na školné

Po vyvrcholení Grand Finále Heroes of the Dorm  2016 odejde každý hráč z výtězného týmu s částkou sahající až do výše 75 000 $, podle reálné výše jejich školného. Po zbytek doby studia si tak s placením vysokých částek za školné nemusí lámat hlavu.

Online kvalifikace do turnaje se odehrají v období od 20. února do 6. března, následující části pak v datech dle rozpisu.

            Fáze turnaje              Datum             Živé vysílání
            Round of 64               19. března       ESPN3, Twitch, YouTube
            Round of 32               20. března       ESPN3, Twitch, YouTube
            Round of 16               26. března       ESPN3, Twitch, YouTube
            Round of 8                 27. března       ESPN3, Twitch, YouTube
            Heroic Four                9. dubna          ESPN2
            Grand Finále              10. dubna        ESPN2

Dobrou zprávou je, že pokrytí stanicí ESPN nabídne možnost sledovat turnaj online na adrese WatchESPN.com. Záznamy zápasů a VODy budete samozřejmě moci taktéž sledovat online. Adresy pro tyto záznamy budou upřesněny před záčátkem turnaje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Heroes Of The Dorm se vrací na scénu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.