Zajímavosti z open bety Evolve

Turtle Rock a 2K Games porovnávají jak se projevily změny od alfa verze a co chtějí upravit do vydání titulu. Open beta Evolve proběhla na konci ledna a byla pro vývojáře v mnoha směrech opravdu přínosná. Kromě stres testů serverů, aby zvládly nápor hráčů při spuštění hry, jde hlavně o balancování hry a odstranění co nejvíce chyb. Hra vychází přesně za týden 10. února.

Evolve

Evolve FOTO: 2K Games

Zde jsou odpovědi Turtle Rock na to, co jim open beta přinesla konkrétně.

Co pro vás bylo největším překvapením během bety?

Asi největším překvapením bylo, jak rychle se zvyšoval počet odehraných kol. Jedno kolo hry trvá průměrně deset minut, ale že jich na konci bety budou dva miliony, jsme opravdu nečekali.

Nejvíce diskutovaným tématem v průběhu bety byl jednoznačně matchmaking. Co nám můžete říci o změnách oproti alfě a co mohou hráči očekávat ve finální hře?

Oproti alfě se nám podařily pozitivní změny, takže se v betě již nestávalo, aby byli proti sobě hráči s levelem 20 a 1. Statisticky to vše bylo překvapivě dobré, ačkoliv jsou ještě věci, na kterých musíme do vydání hry zapracovat. Například to, kdy interface nabízí sloty ve hře hráčům nebo skupinám, kde již žádné volné nejsou.

Hráči si asi nejvíce stěžovali, že některá monstra byla příliš silná a Hunter byl ne moc dobře vybalancovanou postavou. Jaký je váš pohled na toto po betě?

Věřili jsme, že hra již bude dostatečně vybalancovaná, a čísla z bety nám ukázala, že je to ještě lepší než jsme si mysleli. Hry, kde byl Hunter, jsou naprosto vyrovnané a rozdíl činil jen 1,5% ze všech odehraných her. Poměr vítězství je tedy 51,5% pro Huntera a 48,5% pro monstra. Ve hře pro více hráčů je toto dost neuvěřitelné a jsme za to velmi rádi.

Takže oproti alfě, kde bylo procento vítězství pro Huntera 57% je to velký posun k ideálu. Balancování hry ale ještě neskončilo a je pro vás asi hodně zásadní?

Upřímně řečeno, od začátku pro nás nebylo balancování hry tím hlavním, nejdůležitější je, aby hra lidi bavila. Vybalancování hry je tak jen jednou z věcí na cestě za tímto cílem. Každopádně jsem velmi pyšný co se nám v tomto směru podařilo dosáhnout. Podívejte se třeba na Krakena. V alfě byl jednoznačně příliš silný, ale po úpravách v betě bylo již jeho procento vítězství na 52%

V open beta si mohli hráči poprvé vyzkoušet i monstrum Wraight a Huntera tier 3, jaké ohlasy toto přineslo?

Ohledně tohoto jsme byli hodně nervózní, ale ukázalo se, že vše funguje více méně jak má. Wraith byl trochu moc silný, ale s tou spoustou dat nebyl problém zjistit, jaké jeho statistiky potřebují upravit, aby byl při startu hry vybalancovaný.

img-responsive

Evolve | foto: 2K Games

Řekněte nám tedy, jaké změny připravujete do vydání hry?

- upravit Wraith tak aby byla lépe stopovatelná. Ukázalo se, že i ti nejlepší stopaři s ní mají problém. Wraith se totiž při použití neviditelnosti může dostat hodně daleko.

- upravit falešné cíle (Decoy) tak, aby je hráči používali s rozmyslem a více strategicky. Pravděpodobně navýšíme cenu za použití.

- upravit schopnost Abduction tak, aby se dala lépe zacílit. Je to velmi zábavná schopnost a během bety se ukázalo, že kvůli svým omezením se používá minimálně.

- Wraith se nebude moci přenést pomocí schopnosti Warp a zůstat neviditelná.  Takže pokud se přenese, tak její vábnička zmizí, a s tím i její neviditelnost.

- falešný cíl (Decoy) bude mít cooldown o 30% delší

- poškození Supernova schopností bude snížena o 10%

- rádius pro Abduction schopnost se zvýší o půl metru na 3,5m

- dostřel pro Warp Blast se zvýší o půl metru na 8,5m aby měli hráči větší šanci zasáhnout cíl v pohybu

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zajímavosti z open bety Evolve

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.