Další trailer z Homeworld: Deserts of Kharak opět zažehává konflikt na pouštní planetě

Staré rány se otevírají.

Homeworld: Deserts of Kharak

Homeworld: Deserts of Kharak FOTO: Blackbird Interactive

Před týdnem Gearbox vypustili trailer z nového přírůstku do Homeworld série od Blackbird Interactive, který se zabýval "primární anomálií", tedy hlavním cílem hry. Nové záběry se pro změnu zaměřili na antagonisty.

Po staletí byla planeta Kharak zmítána válkami mezi frakcemi kushanského lidu. Konec války nakonec přinesl Kharakianům demokracii, ale původní vládci, náboženstvím posedlí Kiith Gaalsien, museli být vyhnáni do kharakské pouště.

O 400 let později odhalí satelity na planetě neznámou anomálii a náboženský konflikt se rozhořívá nanovo. Nejen že se anomálie nachází na novém území Kiith Gaalsien, ale vstup do vesmíru je přímým popřením jejich víry. Expedice za prozkoumáním nálezu vedená Rachel S'jet to tak nebude lehké, nepřátelé jsou jak dobře připraveni, tak i vyzbrojeni technologií, na kterou po svém exilu narazili.

Pro fanoušky série toto nejspíš nebude žádná velká novinka, Homeworld: Deserts of Kharak je přímý prequel prvního Homeworldu, i když sem tam si historii sepsanou v obsáhlém manuálu původní hry upravuje k obrazu svému. Ostatně Deserts of Kharak poměrně dlouho vznikala jako hra Homeworldem pouze inspirovaná, až od roku 2013, po odkoupení licence Gearboxem od THQ, byla ve vývoji jako nový přírůstek do letité série.

Homeworld: Deserts of Kharak vychází už 20. ledna pro PC. Rovněž se můžete těšit na naši recenzi. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další trailer z Homeworld: Deserts of Kharak opět zažehává konflikt na pouštní planetě

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.