PlayStation VR není tak špičkový jako Oculus Rift, říká Palmer Luckey

Zakladatel firmy Oculus se snaží bránit vysokou cenu svého virtuálního headsetu.

Oculus Rift

Oculus Rift FOTO: Oculus

Podle Palmera Luckeyho není PlayStation VR tak kvalitní jako Oculus Rift. Řekl to v rozhovoru pro server ibtimes.com. Oculus Rift je prý zaměřený více pro náročné uživatele, než PlayStation VR, jak informoval server vg247.com.

„Hodilo by se dodat, že jejich headset není tak „high-end“ jako ten náš, nicméně, pořád si myslím, že je to dobré zařízení. A taky musím říct, že PlayStation 4 není ani zdaleka tak výkonné, jako doporučené požadavky na PC, které uvádíme u Riftu,“ řekl Luckey.

„Oni (Sony) přináší virtuální realitu pro jinou cílovou skupinu než my. Nemyslím, že bychom si nějak konkurovali,“ dodal.

Pro některé bylo odhalení ceny Oculus Riftu šok. Zařízení se prodává za cenu 699 eur, tudíž zhruba 19 tisíc korun. Prozatím se dá Rift předobjednat ve 20 zemích. Ohledně dostupnosti v České republice jsme se zeptali ENiKSE z iNFINITE Production, která například vyvíjí ukázky pro Rift.

„Předobjednávky bohužel zatím pro Českou republiku nebudou, ale Oculus slíbil, že na potřebných certifikacích v dalších zemích pilně pracuje, tak snad nebudeme čekat dlouho.“

Jak vidíte, tak to zatím není s Oculus Riftem žádné terno, ale bude určitě zajímavé, jak se to vše vyvine s HTC Vive anebo právě s výše zmíněným PlayStation VR.

Témata: Oculus Rift
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation VR není tak špičkový jako Oculus Rift, říká Palmer Luckey

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.