Homeworld se v Deserts of Kharak přesouvá z vesmíru na zem

Strategie dříve známá pod jménem Hardware: Shipbreakers připomíná svůj brzký příchod.

Homeworld: Deserts of Kharak

Homeworld: Deserts of Kharak FOTO: Blackbird Interactive

Posledních několik let nebylo pro pověst Gearboxu příliš příjemných. Oznámení kooperativní střílečky Brothers in Arms: Furious 4 se nesetkalo s pozitivní odezvou téměř nikde, obzvlášť ne v táboře fanoušků série; Duke Nukem: Forever ukázal, že 13 let vývoje se na hře dokáže pořádně podepsat; a naprosto otřesné Aliens: Colonial Marines zachránilo pouze to, že o rok později vyšlo Alien: Isolation od Creative Assembly. Není se tedy čemu divit, že když Gearbox před dvěma lety oznámil odkoupení práv na strategickou sérii Homeworld od zkrachovalého THQ, světem se rozléhal zvuk tisíců broušených vidlí.

Remaster obou dílů se naštěstí nadmíru povedl, a tak i ti největší skeptici museli uznat, že to s Randy Pitchfordem a jeho partou snad nebude tak hrozné. To ale nebyl jediný krok, který Gearbox s nabytou značkou podnikli, rovněž se spojili studiem Blackbird Interactive, které v té době pracovalo na strategii názvem Hardware: Shipbreakers a nijak se netajilo tím, že chce na Homeworld navázat.

Gearbox propůjčil vývojářům, z nichž několik pracovalo na původních hrách, licenci a z Hardware se tak stal oficiální prequel k prvnímu Homeworldu. Hra byla také přejmenována na Homeworld: Shipbreakers a později znovu na Homeworld: Deserts of Kharak.

Děj je zasazen na nehostinnou planetu Kharak sto let před událostmi v Homeworld, kdy kushanský satelit objeví v poušti trosky prastaré vesmírné lodě. K „anomálii“ je rázem vyslána expedice pod vedením Rachel S’jet, předka protagonisty originálních her. Ale o záhadnou loď se zajímají i jiní a nedá se očekávat, že by se o nález podělili, minimálně ne dobrovolně.

Boje se tentokrát z vesmíru přesunou na zem, ale Deserts of Kharak by se, v rámci možností, nemělo příliš odklánět od stylu originálních her, spíše ho ještě okoření špetkou Total Annihilation. K dispozici bude spousta druhů jednotek, od lehkých vozidel, po masivních letadlovku, prostor ale dostanou i vzdušné síly. Jejich správné využití bude klíčem k vítězství v boji mezi dunami, krátery, kaňony a dalšími příjemnými překvapeními, které skrývají pouště Kharaku.

Homeworld: Deserts of Kharak vychází už za necelé dva týdny, 20. ledna. Pokud máte chuť na nový přírůstek do hladovějícího žánru, rekněte své peněžence o 46 euro.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Homeworld se v Deserts of Kharak přesouvá z vesmíru na zem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.