Vývojářský tým vesmírného simulátoru Elite: Dangerous čeká propouštění

Vývojářské studio Frontier Developments dnes oznámilo, že bude muset propustit celkem patnáct zaměstnanců. Zpráva přichází jen několik dní po oznámení jejich nové hry, Coaster Park Tycoon.

Elite: Dangerous

Elite: Dangerous FOTO: Frontier Developments

Hlavní důvod propuštění je podle zprávy pro investory to, že Frontier chce soustředit svůj vývojářský tým do Cambridge a celkově celé studio přizpůsobit tak, aby mohli vyvíjet dva projekty pod jednou střechou.

„Někteří vývojáři byli přesunuti z Halifaxu do Cambridge, bude to tak lepší z pracovního hlediska. Museli jsme propustit patnáct vývojářů z celkového počtu 281 zaměstnanců,“ stálo v oznámení.

Tato zpráva přichází jen několik dní od první zmínky o nové hře, kterou Frontier začínají vyvíjet společně s Elite: Dangerous, jak informoval server pcgamer.com. Coaster Tycoon Park je duchovní následovník RolerCoaster Tycoon her, na kterých se Frontier podíleli a později i sami vyvíjeli třetí díl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vývojářský tým vesmírného simulátoru Elite: Dangerous čeká propouštění

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.