Monarcha Indie her pro rok 2015 usedl na trůn

Indie hry mají korunovaci svého nejlepšího zástupce pro rok 2015 za sebou.

Space Engineers

Space Engineers FOTO: Keen Software House

Stejně jako jiné typy her mají ke konci roku shrnutí top 10 i Indie představitelé. Hry skromného původu zato nezávislé, se dokázaly postavit na vlastní nohy z nějakého důvodu a tak není ani divu, že jejich elita se nemusí stydět ukázat vedle her chráněných křídly známých vydavatelů.

Rozmanitost vládne top 10

Velká desítka poskytla široký záběr, co se zaměření i jejich typu týká. K vidění je tu boj o přežití (ARK: Survival Evolved), kompletace nástrojů zkázy pro středověké hrady a zámky (Besiege) nebo si můžete skočit v čase víc dopředu do fanouškovské předělávky Half-Life (Black Mesa). Mírumilovnější životní dráhu stavitele vězení (Prison Architect) v seznamu střídají sportovní zážitky, kde o akci a adrenalin není nouze (Rocket League). Lekačku nabízí procházka výzkumnou stanicí, která se z neznámého důvodu náhle odmlčela v komunikaci s venkovním světem (SOMA). Nedávný boom se Star Wars ve vás jistě vyvolal touhu prohánět se vesmírnými končinami. Bez obav, přežití na planetách a ve vesmíru jako takovém se šroubovákem v ruce nabízí Indie top 10 také (Space Engineers). Ani bojovka inspirovaná modifikací Battlefield 2 (Squad) nechybí na seznamu. Pokud stojíte o něco odlehčenějšího, jmenován byl i RPG pád do podzemí zahlceného monstry (Undertale). Naopak historických událostí se dotknete v zákopech 1. světové války (Verdun).

První tři příčle žebříku v obsazení

Fanoušci své favority měli možnost podpořit hlasy, kterých se nasbíralo neuvěřitelných 119 373. Ale titul, který dosáhne nejvýš, může být vždy pouze jeden. Jak si tedy nakonec vedly výše zmiňované kousky?

img-responsive

Space Engineers | foto: Keen Software House

1. místo           Space Engineers

Průzkum, stavitelství a jeho vnitřní mechanika představují tři hlavní charakteristické rysy této sandboxové hry. Stavba vesmírných stanic a lodí, které vás dopraví k planetám, kde pro změnu budete stavět základny, se stane vaším denním chlebem. Přežití ve vesmíru a na jeho jednotlivých planetách vyžaduje individuální přístup. Jednou bude zapotřebí militaristicky zaměřený zásah, podruhé budete stavět domov pro civilisty. Určitý kout vesmíru bude těžit z velké vesmírné stanice, u jiného by to byla zbytečná spotřeba energií a materiálu. Zatímco při vašem stavitelství můžete být kreativní až do Nesmíru ze známé série s holohlavým Furyanem, funkčnost je prioritou. Stejně tak je dobré mít na paměti, že získávání zdrojů pro přežití je sic pouze jedním z mnoha vašich úkolů, avšak velice zásadním.

img-responsive

SQUAD | foto: Offworld Industries

2. místo           Squad

Zatímco je tato týmově orientovaná střílečka stále ve fázi vývoje, ukořistila si cenné stříbro. Procvičit si u ní můžete taktické smýšlení s přáteli po boku (multiplayer). Hra si zakládá právě na týmové práci, takže se vám každý spolehlivý spojenec bude nepochybně hodit. Realističnost nejen grafiky má za účel umožnit vám zažít takřka skutečné bojové nasazení dnešní doby, tedy se všemi jeho nástrahami a obtížemi. Hráči mají stále možnost zapojit se do úpravy formy této hry, která hodlá podpořit i bohatou hlasovou komunikaci a mnohé další. A kdo ví, třeba upotřebíte vědomosti načerpané sledováním dokumentárních seriálů o misích v Afghánistánu, kdy se vám tentokrát adrenalin z boje rozproudí krví přímo v akci.

img-responsive

Black Mesa | foto: Crowbar Collective

3. místo           Black Mesa

Někteří vzpomínali na starý dobrý Half-Life od Valve Software tak usilovně, až zkrátka musela přijít na svět tato hra. Gordon Freeman se vám jistě připomene při obhlídce Black Mesa Research Facility. Zde vás uvítá kopa postav, které si budou chtít popovídat, detailistické provedení prostředí a co zdaleka nesmí chybět, jsou samozřejmě dosud řádně neotestované zbraně, které ale bezpochyby s takovým statusem nezůstanou dlouho. U hry není ani nutné namáhat vlastní hlasivky popěvkem. Tato střílečka má v nabídce zásobu nové muziky. O oživení známého kousku a chytlavost se postarají i přidané nové konverzace.

Čestná umístění

Na stupně vítězů sice nedosáhly, ale nejlepší desítka je výmluvným úspěchem sama o sobě.

4. místo           Besiege
5. místo           Rocket League
6. místo           SOMA
7. místo           Prison Architect
8. místo           Verdun
9. místo           ARK: Survival Evolved
10. místo         Undertale

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Monarcha Indie her pro rok 2015 usedl na trůn

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.