Pozor! Nespouštějte Steam! AKTUALIZOVÁNO

Pokud nechcete přijít o své osobní i platební údaje, nespouštějte Steam, mohli byste toho litovat.

Steam

Steam FOTO: Valve

Aktualizace 1: Valve doposud nevydalo žádné oficiální vyjádření k problému. Jediným "polooficiálním" zdrojem informací je tedy příspěvek na od komunitního moderátora KillahInstinct připnutý na stránkách steamcommunity.

Aktualizace 2: Server gameinformer uvádí, že v emailové podobě obdržel od komunitního moderátora odpověď na žádost o komentování situace. V něm se píše, že Steam je zpět online bez jakýchkoli jim známých potíží. Situace nastala jako důsledek změn nastavení, které byly provedeny v dřívějších hodinách 25.12. Problém s mezipamětí umožnil některým uživatelům vidět stránku vygenerovanou pro jinou osobu a to po dobu méně než jedné hodiny. Poté byl problém odstraněn. Moderátor dále ujišťuje o svém přesvědčění, že nedošlo k žádným nepovoleným akcím kromě shlédnutí cizích informací a uživatelé tedy nemusí podnikat další kroky. Valve však stále nevydalo žádné oficiální prohlášení.

Aktualizace 3: ValveTime před pár minutami napsalo, že by již mělo být vše v pořádku. Nicméně stránka steamcommunity.com ještě občas vypadává, což může být způsobeno přetížením vzniklým touto situací. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme v následujících hodinách stále neprovádět žádné nákupy.

Aktualizace 4: Steam Guard ani mobilní autentifikátor problému nezabraňují. Ovlivněni nejsou všichni uživatelé, jejich počet ale stále narůstá.

Původní článek:

Podle aktuálních informací rozšiřujícího se počtu uživatelů Twitteru a NeoGafu problém s mezipamětí Steamu umožnil lidem přístup k náhodným účtům. Mezi údaji byly telefonní čísla, informace o platbách a knihovnách. Steam byl před vydáním tohoto článku odstaven a nyní je offline. I přesto ale doporučujeme vyčkat na oficiální potvrzení o odstranění problému, o kterém vás budeme informovat.

Někteří uživatelé uvádí, že nebyli schopni provádět žádné změny na náhodně zpřístupněných účtech a také se nemohli přihlásit do svého vlastního účtu, aby odstranili své citlivé informace. Mezi reporty se objevují i samaritáni, kteří mažou osobní data i ti, kteří byli schopni na cizím účtu provést nákupy, uvedl server Destructoid.

img-responsive

Uživatelé na Twitteru sdílejí své zkušenosti s přístupem k cizím údajům | foto: Twitter

Pokud používáte PayPal jako platební metodu pro Steam, co nejdříve odstraňte jejich propojení. Přihlašte se do PayPalu a v nastavení otevřete přednastavené platby. Zde v seznamu najděte "Valve Corp" či  "www.steampowered.com." a zrušte možnost stránky provádět platby z vašeho účtu.

Prozatím se vyhněte přihlašování na jakékoli stránky spojené se Steamem. Analytik Steamu Sergey Galyonkin věří, že počet těchto účtů je omezen na několik vybraných, ale přesto se nevyplatí nic riskovat, dokud problém nebude vyřešen. 

Témata: Steam
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pozor! Nespouštějte Steam! AKTUALIZOVÁNO

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.