Nadešel nám sobí čas

Pohled na Vánoce kapku jinak a přesto stejně.

Vánoční stromeček najdete v každém městě

Vánoční stromeček najdete v každém městě FOTO: En Masse Entertainment

Je to zase tady. Zavítáte ven a v momentu máte promrzlé ruce a váš nos vyžaduje vlastní futrál. Nedej bože, když se rozhlédnete po vánočním shonu kolem, který trumfne i Santovu vlastní továrnu na dárky, kde zakopává jeden punčochatý skřítek o druhého, třetího, čtvrtého…

Probijete se skrze agresivní nebo naopak vánočními songy zásobenou vřavu lidí, kterým ještě nevysvětlili, že Ježíšek nemůže přijít, protože je plně zaměstnaný vrtěním se v jeslích, natož aby někde chodil s dárky, když na to ještě ani nemá věk.

img-responsive

Umění Hongmoon klanu v praxi II – tentokrát mezi regály v supermarketu | foto: NCSOFT

Prcháte co nejkratší cestou domů, kdy můžete tento rok děkovat těm okřídleným nahoře, že si nechtějí připomenout klouzací část „Koleda, koleda, Štěpáne“ v praxi. Zabouchnete dveře od bytu, div se po nich rovnou nesvezete dolů a hluboce vydechnete.

Otročina byla Ježíškova jasná volba

Ban na alkohol pro všechny co jsou pod zákonem, lidé chápou, ale po novorozenci chtějí, aby se tahal od domu k domu s pytlem dárků. Za doprovodu smyčky přeslazených vánočních hitovek. To by se sotva plazil nejen Ježíšek.

Když se ale vymaníte ze systému propagujícího otročení dětí, vidíte svět jinýma očima. Svět, který je aktuálně pod nadvládou slev a akcí – hry nevyjímaje.

Je tohle skutečné…nebo ne? – Sora, Kingdom Hearts

Zatímco svět hry, do které se rozhodněte hupsnout, jak do králičí nory nemusí být reálný, vaše zážitky z něj rozhodně skutečné jsou. Proto stojí za to vytěžit z nich co nejvíc k vaší spokojenosti. Co vy na to?

img-responsive

Force Master a doprovod přejí šťastné svátky | foto: NCSOFT

Po pozdravu z poslední bety Blade & Soul před jejím vypuštěním (19. ledna) následuje nejen párty z Final Fantasy, ale také slevy na jednotlivé díly této série, ať už na App Store nebo Google Play, které stojí za uvážení, vzhledem k nedávnému dění. Došlo na remake FFVII, vydání pokračování příběhu FF XI, nesmíme zapomenout ani na návrat Lightning do FFXIIInedávný patch pro FFXIV, které se připomnělo svým vlastním vánočním trailerem.

Pokud vás ovšem Final Fantasy série neláká, je tu v neposlední řadě i Tera a její vánoční nadílka.

Tera vám dá možnost hnát se za Santa šotky – terče jsou hned dvou proporcí. Můžete lovit tlouštíky nebo naopak menší kořist v podobě jejich drobnějších verzí. Co vám ukořistění Santa vousu přinese? Nejlákavější potenciální výhrou nejspíš bude sněžný panter jako mount. Přislíbené jsou dále i zimní šály, horká čokoláda, Santa svíčky, prskavky, Rudolfovy parohy a jeho nos. Na zimu tedy v případě výhry neumřete, maximálně smíchy. Aktuálně je nicméně poněkud sporadický drop rate, na který hráči již stihly poukázat na fóru hry.

Domácí idilka

Pokud vám odměna za honbu v mrazu nestojí, můžete se zůstat hřát doma u krbu. Žádný není poblíž? Improvizujte.

Máte obavy, že Santa k vám domů nepřijde? Vezměte věci do vlastních rukou! Kdo potřebuje obézního staříka, který vám pokaždé jen sní pracně upečené sušenky a vypije poslední sklenici mléka doma? Není nic těžkého zastoupit jeho roli – zvláště v Teře, kde dostanete Santa čepici po přihlášení do hry automaticky. Buďte víc šik než samotný originál!

img-responsive

Santa kulich, který dostanete, bude konečnou bambulí vašeho vánočního outfitu | foto: En Masse Entertainment

Své přátele ve hře můžete obdarovat s pomocí golden gift boxes. V případě, že je rozbalíte sami, vždy obsahují jednu z 31 cen od vzácných kosmetických doplňků či vnitřního brnění až po EMP jackpoty. Nicméně pokud tento dárek někomu pošlete, odměna je dvakrát tak sladší. Nejenže uděláte radost blízké osobě, ale vy sami obdržíte odměnu za svoji srdečnost – ať už půjde o dračí mazlíčky, Santa obleček nebo exkluzivní mounty v podobě vlků (Noble Timber a Noble Moon), které vám doplňují Manu, život i staminu.

V neposlední řadě samozřejmě stále běží eventy týkající se nové Brawler class a Tera obchod se pyšní speciální vánoční nabídkou jakbysmet. Ať už tedy bude vaše volba jakákoli, vězte, že i ve hře můžete společně s vašimi přáteli zažít vánoce podle vašeho gusta.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nadešel nám sobí čas

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.