Neoficiální přeprodejci klíčů se vyjadřují k akci Ubisoftu

Pokud jste si koupili PC verzi Far Cry 4 u prodejců jako Kinguin nebo G2A, určitě jste si všimli, že už ji ve své knihovničce na Uplay nemáte. Ubisoft totiž začal zasahovat proti těmto neoficiálním přeprodejcům a smazal veškeré klíče, které byly získány neoficiální cestou. Nyní se konečně začaly k celé kauze vyjadřovat všechny strany, jak Ubisoft, tak i obchodníci.

Far Cry 4

Far Cry 4 FOTO: Ubisoft Entertainment

„Pravidelně deaktivujeme cd klíče, které byly získány podvodem a následně prodány,“ řekl Ubisoft serveru gameinformer.com. To jen potvrzuje zprávy, které zaplavily v poslední době internet.

Jako první se k incidentu vyjádřil online obchod Kinguin, který už měl jednou podobný problém s klíči. V minulosti nakoupili klíče přes charitativní akci Humble Bundle, které následně prodávali za vyšší cenu.

„Současný případ s Ubisoft klíči škodí jen a jen hráčům. Deaktivované klíče jsme koupili přes licencované distributory, takže původ klíčů je na vydavateli a ne na nás,“ řekl Kinguin o celé situaci. Každopádně těm, co si Far Cry 4 koupili, nabídli, že jim vrátí peníze na jejich Kinguin účet, ze kterého si budou moct koupit jinou hru.

Před několika hodinami se taktéž k incidentu vyjádřil druhý velký online obchod, G2A.

„Jak někteří z vás možná ví, Ubisoft přijal určitě opatření k hrám, které nejsou přímo od vydavatele, přes jejich obchod. Takové hry následně z účtu deaktivuje. Není to chyba G2A, každopádně jsme si velmi dobře vědomi tohoto problému, proto uděláme vše, co je v našich silách, abychom hráčům ztrátu kompenzovali,“ napsali na svou Facebook zeď.  

Témata: Ubisoft | Far Cry 4
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Neoficiální přeprodejci klíčů se vyjadřují k akci Ubisoftu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.