Hackeři hrozí. Přes Vánoce si nezahrajete

Zahrajeme si přes svátky? Nebo se bude opakovat minulý rok.

Hackeři se pravděpodobně pokusí o DDoS útok

Hackeři se pravděpodobně pokusí o DDoS útok FOTO: Wikimedia Commons

Někteří z vás si jistě vybavují situaci z minulých Vánoc, kdy jste se chtěli přihlásit na Xbox Live nebo PlayStation Network, ale vyskočila vám chybová hláška, protože na servery těchto gigantů působily masivní DDoS útoky. Vánoce „zachránil“ až Kim Dotcom, zakladatel serveru Mega, který nabídl hackerům ze skupiny Lizard Squad doživotní prémiové účty právě na Mega. Nakonec ho to stálo tři tisíce účtů, ale útoky přestaly a hráči se mohli připojit na své většinou nové konzole.

A právě Kim Dotcom před pár dny varoval přes Twitter Microsoft a Sony, aby si tento rok pohlídali své servery. Následně se připojilo i uskupení Anonymous, které napsalo, že v případě spadnutí serverů je vina čistě na Sony a Microsoftu, protože by po tolika útocích měli mít zařízenou pořádnou ochranu proti DDoS útokům.

Jak to vše bude tento rok, se dozvíme již za pár dnů, nicméně jedna hackerská skupina už o sobě dala vědět. SkidNP prý přes Vánoce zaútočí na servery Steamu a Minecraftu. Před pár dny také napsala skupina Phantom Squad, že zaútočí na PSN a Xbox Live, jak informoval server ibtimes.com. A důvod je jediný, hackeři chtějí lepší zabezpečení těchto služeb, takže to vlastně dělají pro dobro hráčů. S tím asi nebude souhlasit velké procento lidí.

Phantom Squad se přihlásil k útokům na Xbox Live ze 17. prosince, kdy se objevily problémy s připojením do her jako Call of Duty Black Ops 3 nebo Destiny. Minulý týden taky stáli za útoky na reddit, který nějakou chvíli nefungoval, uvedl server wired.co.uk.

Témata: Hacker
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hackeři hrozí. Přes Vánoce si nezahrajete

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.