Unravel je na cestě k nám

Doputovalo k nám datum vydání příběhu kočkovitého smotku. Kam vás cihlově zbarvená okatá vlněná příze zavede a kdy?

Unravel

Unravel FOTO: Electronic Arts

Je to již nějaký ten čas nazpátek, co jsme vás poprvé informovali o hře Unravel, výsledku spolupráce Coldwood Interactive a Electronic Arts Inc. V doprovodném videu se vám představila postavička Yarny, která vám mlčky ukázala příhody, které na vás spolu s ní čekají. Hluboký příběh není o získání zlaté hroudy na konci hry, ani o porážení nepřátel nalevo napravo. Namísto toho je to Rubikova kostka pro vaši mysl při překonávání rozdílně obtížných překážek a výzva pro vaše srdce, když si uvědomíte hlavní pointu tohoto vyprávění přímo ze hry, nejen z jejího popisu.

Babička vypráví a plete

Unravel bych pojmenovala naučnou a výchovnou záležitostí, nebýt toho, že převážnou většinu herní komunity by takový popis snadno mohl odradit. Obvykle něco „naučného“ bývá pekelná nuda a slovo „výchovné“ by raději nemělo ani být ve slovníku, nemám pravdu?

Jako představitel starší hráčské generace onu výchovnou složku vítám, nemluvě o té vedoucí k prozření. Ve světě, kde je všeho přehršel, snadno zapomínáme na nejdůležitější věci, když nám ještě mléko teče po bradě (a často i potom). Ale z vlastní zkušenosti vím, že i mezi mladší generací se najdou mnozí, kteří tento příběh ocení.

Není o čem psát domů?

Samozřejmě lépe zní vaše skóre s počtem nepřátel, které jste porazili, jak velkou skupinu mobů zabili nebo kolik jste zvládli nastřílet headshotů. Jsou to přeci tak jasní ukazatelé vašich dovedností. Říkáte, že sbírání pletení a přecházení silnice vám nic nepřinese a není to záležitost, kterou by se dalo chlubit. Možná tím své přátele neohromíte, zato ani zdaleka nejde mluvit o tom, že hra nemá co nabídnout.

Unravel vás provede prostředím přírody i zmechanizovanou části světa, jejími klady a pohádkovou stranou mince i tou méně vlídnou a nebezpečnou. Klubko nepadlo daleko od košíku? Přepočteno na kilometry, nejde o nijak významný výlet krajinou severní Skandinávie, domovinou vývojářského týmu Coldwood Interactive. Samotný obsah tohoto putování nicméně vydá takřka za celý život. Otestuje vaše odhodlání, bystrou mysl a bezpochyby se také dotkne přímo vaší duše.

Klubko se rozmotává

Coldwood Interactive a Electronic Arts Inc. finálně oznámily datum, kdy se Yarny objeví na pultech. Červené kočkoklubko vyskočí na pulty po celém světě nedlouho po Novém roce, 9. února. K dostání bude pro platformy PC, Xbox One a PlayStation 4. Unravel si také můžete předobjednat už teď na oficiálních stránkách hry.

Víme, kde a kdy vlnou opředená cesta po širém světě začíná. Máte na takové dobrodružství odvahu?

Témata: Unravel
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Unravel je na cestě k nám

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.