První HTSS "turnaj na zavolání" se odehrál v Plzni

Pod vzdáleným vedením organizátorů ho uspořádali sami studenti na Středním odborném učilišti elektrotechnickém v Plzni.

Hearthstone Turnaj Středních Škol

Hearthstone Turnaj Středních Škol FOTO: Lukáš Vobecký

HTSS je soutěž, která nyní hýbe světem. Světem středních škol. Určitě jste již četli některý z našich článků k turnajům, které nyní probíhají v Libereckém kraji. Pořadatelé se ale netají s tím, že je oslovují školy z celé České republiky, jejichž studenti by již teď chtěli turnaj na své škole uspořádat.

A tak, vedle kvalifikačních turnajů v aktuální 2. Sezóně HTSS, můžeme sledovat i probíhající turnaje na dalších školách ze všech koutů naší země. Ten první se odehrál toto pondělí v Plzni, na Středním odborném učilišti elektrotechnickém. I když se jednalo jen o přípravný turnaj, zájem studentů o turnaj byl veliký – zúčastnilo se 47 hráčů, což je v v aktuální sezóně dosavadní rekord .

Velmi vstřícný přístup ukázala i škola, která nejen turnaj povolila, ale zajistila i velké množství cen pro zúčastněné studenty. Mezi cenami samozřejmě nechyběly i věcné ceny od organizátorů HTSS, v turnaji bylo tedy rozhodně o co hrát.

Vše vypuklo v obvyklých 8 hodin ráno, kdy se do jedné z počítačových učeben začali scházet hráči. Podle předběžných registrací se očekával vysoký počet, ale že toto číslo dosáhne 47, čekal jen málokdo. Pořadatelé z řad studentů za pomoci organizátorů z HTSS týmů tak byli postaveni před nelehký úkol – na 20 počítačích zajistit hladký průběh velkého množství zápasů v základních skupinách.

Po počátečním rozkoukání vše nabralo správný směr a chvíli po 12. hodině tak započalo play-off. To nakonec vyústilo ve finálové zápasy, ve kterých kupodivu nefigurovali počáteční favoriti. Vítězem celého turnaje se tak stal Filip Důchovec, který ve finále porazil Tomáše Čelakova se skóre 2:1.

Další z přípravných turnajů HTSS se odehraje v Praze již příští týden. A co vy, chcete na vaší škole uspořádat turnaj v Hearthstonu? Je to jednoduché, stačí postupovat podle instrukcí pořadatelů

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První HTSS "turnaj na zavolání" se odehrál v Plzni

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.