Poprask v CS:GO komunitě. Sedm profesionálů dostalo zákaz hraní na turnajích

Celkem sedmi osobám, které se pohybují v profesionální sféře Counter Strike: Global Offensive, byla zakázána účast na kterémkoliv turnaji, který bude pořádat nebo sponzorovat Valve. Jedná se o hráče z týmu iBUYPOWER a zakladatele týmu NetCodeGuides.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: Valve

Nejednalo se o žádné pomocné zakázané prográmky, ale rovnou o domlouvání výsledku zápasu, za účelem sázení. V Counter Strike: Global Offensive si můžete vsadit na turnaj své vlastní položky z inventáře a následně je třeba prodat za reálné peníze.

Těmto hráčům bylo zakázáno účastnit se akcí, které pořádá nebo sponzoruje Valve:

Duc “cud” Pham

Derek “dboorn” Boorn

Sam “Dazed” Marine

Braxton “swag” Pierce

Keven “AZK” Larivière

Joshua “Steel” Nissan

Kromě nich, dostal ještě stejný trest zakladatel týmu NetCodeGuides, Casey Foster. Na video z prodaného zápasu se můžete podívat níže.

 

„Můžeme potvrdit, že si hráči rozdělili vysoký počet hodnotných předmětů, které získali z toho zápasu. Vše začalo u Duca „cud“ Phama, přes Dereka „dboorn“ Boorna, který následně část předmětů poslal zakladatelovi NetCodeGuides, Caseymu Fosterovi,“ uvedlo Valve v tiskové zprávě.

Podle Gamespotu měli dohromady inkasovat přes deset tisíc amerických dolarů, což v přepočtu dělá téměř čtvrt milionu korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Poprask v CS:GO komunitě. Sedm profesionálů dostalo zákaz hraní na turnajích

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.