Onlinovku Tribes: Ascend oživil první update po dvou letech

Odhozená střílečka se vrací ze záhrobí s mnoha úpravami a novým free-to-play modelem.

Tribes: Ascend

Tribes: Ascend FOTO: Hi-Rez Studios

Dnes už to možná zní trochu nepředstavitelně, ale ještě před pár lety studia a vydavatele nezajímaly multi-playerové střílečky, ale beznadějně zabraný trh MOBA her, Counter Strike: Global Offensive byl prorokován tragický osud Counter Strike: Source a Team Fortress 2 se stále ještě léčilo z přechodu na free-to-play.

V té době se o své místo na slunci bila ještě jiná hra – Tribes: Ascend. Tvůrci z Hi-Rez Studios, kteří měli v té době na kontě nepříliš úspěšné MMO Global Agenda, oživili pozapomenutou sérii „lyžařských simulátorů“, která si sice nikdy nevydobyla věhlasu Quaku nebo Unreal Tournamentu, ale nenarazíte na příliš hráčů, co by na ní měli špatné vzpomínky.

Ascend byla výtečná hektická střílečka, bohužel ale trpěla na dosti nefér free-to-play a opravdu tragickou nevybalancovanost. Jenom rok po vydání ji vývojáři navíc kompletně opustili ve prospěch jejich další, a podstatně úspěšnější, hry Smite. Netřeba asi říkat, že komunita okolo Tribes: Ascend to nesla velice nelibě. I Brutus by možná záviděl.

Nicméně po dvou letech se Hi-Rez rozhodli ke hře vrátit a začínají masivním patchem. To nejpodstatnější na začátek. Otřesný free-to-play systém je minulostí. Všechny zbraně jsou odemčené už od začátku. Veškeré zkušenosti a zlaté (reálná měna) použité na jejich odemknutí byly vráceny na účet hráčů.

Další podstatnou změnou je zeštíhlení počtu class na z 9 na 3 (light, medium a heavy); tak jako tomu bylo v předchozích dílech. To především umožňuje mnohem větší flexibilitu v tom, jaké zbraně si vezmete do bitvy, protože už nejsou uzamčeny pro jedinou class. Update rovněž přidává tři nové mapy, všechny inspirované už existujícími mapami v Ascend a Tribes 1 a 2. Hra se také dočkala zásadního přebalancování, které se dotklo prakticky všeho: zbraní, vozidel i bází.

Update už je v tuto chvíli nahrán na serverech. Uvidíme, jestli to dokáže hru na pokraji smrti probudit k životu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Onlinovku Tribes: Ascend oživil první update po dvou letech

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.