Remake Final Fantasy VII se chlubí novým soubojovým systémem a oznamuje rozdělení na epizody

Jak nakopnout a zabít hype během jednoho dne.

Final Fantasy VII - remake

Final Fantasy VII - remake FOTO: Square Enix

Rozhodnutí japonského vydavatele Square Enix nemálokdy nutí člověka si klepat na čelo. Znají to fanoušci Deus Exu, Tomb Raidera nebo Thiefa, ale zdaleka nejvíc si toho museli vytrpět hráči věrní nekonečné sérii Final Fantasy. Jen se zkuste někoho takového zeptat, co si myslí o Lightning.

Bohužel to vypadá, že Squeenix se z nastaveného kurzu nevychýlí ani u toužebně očekávaného remaku Final Fantasy VII. A při tom začal tak dobře. CGI trailer odhalený na letošní E3 dokázal uspokojit zaryté fanoušky a zaujmout i hráče, kteří se Final Fantasy dosud obloukem vyhýbali (nebo aspoň jednoho).

Na právě proběhlé akci PlayStation Experience Square odhalil další trailer, který už nabízí bližší pohled na gameplay a prezentuje i slušnou porci (pravděpodobně in-game) cutscén. Nejzásadnější změna oproti kultovce z roku 1997 je viditelná hned na první pohled – původní taktický soubojový systém, který kombinoval prvky tahového i real-time combatu, nahradil akční hack & slash systém z rovněž připravovaného Final Fantasy XV.

Naopak grafické zpracování se své předlohy nevzdalo a zůstává originálu věrné. A hra z traileru vypadá opravdu výtečně, ulice Midgaru doslova dýchají atmosférou, a i když modely postav nedosahují úrovně jiných her, pořád je to zásadní zlepšení oproti původní hře. Ale to není tak těžké, když Barret v roce 1997 vypadal hůře, jak postavičky z Lega – nebo hůře – z Mega Blocks.

Co hráče natěšené na remake potěšilo podstatně méně, je rozdělení na epizody. Každá z nich by sice podle Square Enix měla nabízet „vlastní unikátní zážitek“, ale to zní jen jako vychytralé PR. Navíc nic nenaznačuje tomu, že by rozdělení na epizody mělo na svědomí rozšíření remaku i o děj PSP prequelu Crisis Core a filmu Advent Children.

V takovém případě by se to snad i dalo pochopit, ale určitě nejsem jediný, komu tento nezdravě populární model u takto velké a očekávané hry od velkého vydavatele zavání jenom dojením zlaté krávy. Něco jiného je indie studio, pro které je vývoj hry v celku finanční riziko, a něco jiného je nenažraný Square Enix, který v minulosti už několikrát prokázal, že se místy pohybuje mimo realitu zdravého rozumu.

Final Fantasy VII Remake vyjde nejdříve na PS4, později by měl zavítat i na jiné platformy. Jestli se hry (nebo její části) dočkáme příští rok, nebo až později, je zatím ve hvězdách.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Remake Final Fantasy VII se chlubí novým soubojovým systémem a oznamuje rozdělení na epizody

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.