Shadwen od tvůrců Trine kombinuje stealth s manipulací času

Zabít, nebo nezabít - to je, oč tu běží.

Shadwen

Shadwen FOTO: Frozenbyte

Finští Frozenbyte nepatří mezi studia, která experimentují s každým novým projektem, ale po nepříliš vřele přijatém třetím dílu Trine byla jen otázka času, než si tito vývojáři za jednou zkusí něco nového. A tím je právě stealth hra Shadwen.

Jméno s ní sdílí hlavní hrdinka, vražedkyně, která dostala za úkol zabít jistého krále. Nečekejte ale nic ve stylu Assassin’s Creed, vývojáři míří za ideálem „pravého“ stealthu a Terminátor tak bude muset zůstat doma. Ostatně jak řekl Lauri Hyvärinen, CEO Frozenbyte, britskému Eurogameru: „Žánr stealth her se v posledních letech zmítá v krizi. Střelné zbraně a nesmrtelní hrdinové, to není stealth.“

S bezhlavým postupem vám tedy v Shadwen pšenka příliš nepokvete. Stráže mají být nekompromisní, takže vám nezbyde než se jim vyhnout, nebo je seznámit s věrnou dýkou, vražednými pastmi nebo třeba s kutálejícím se sudem. Podobně jako v Trine, i v Shadwen totiž bude hrát velkou roli fyzika a v některých případech tak vaším nejlepším přítelem bude stará dobrá gravitace.

Hlavní rozdíl oproti jiným hrám je v tom, jak Shadwen pracuje s časem. Ten plyne jenom ve chvílích, kdy je hlavní hrdinka v pohybu, na promýšlení dalších kroků tak bude vždy spousta času. Rovněž půjde čas převíjet zpět, chyby a přešlapy tak nebude třeba řešit otravováním tlačítka „Load last checkpoint“.

Vývojáři nezapomněli ani na klasické dilema stealth her: „Proč obcházet a omračovat stráže, když je jednodušší je podříznout?“ V průběhu hry se k Shadwen totiž přidá dívenka Lily a pak už to bude na vašem svědomí, jestli před ní budete vršit hory mrtvol, nebo uchráníte její nevinnost.

Shadwen vyjde v průběhu příštího roku.

Témata: Shadwen | Frozenbyte
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Shadwen od tvůrců Trine kombinuje stealth s manipulací času

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.