Shadwen od tvůrců Trine kombinuje stealth s manipulací času

Zabít, nebo nezabít - to je, oč tu běží.

Shadwen

Shadwen FOTO: Frozenbyte

Finští Frozenbyte nepatří mezi studia, která experimentují s každým novým projektem, ale po nepříliš vřele přijatém třetím dílu Trine byla jen otázka času, než si tito vývojáři za jednou zkusí něco nového. A tím je právě stealth hra Shadwen.

Jméno s ní sdílí hlavní hrdinka, vražedkyně, která dostala za úkol zabít jistého krále. Nečekejte ale nic ve stylu Assassin’s Creed, vývojáři míří za ideálem „pravého“ stealthu a Terminátor tak bude muset zůstat doma. Ostatně jak řekl Lauri Hyvärinen, CEO Frozenbyte, britskému Eurogameru: „Žánr stealth her se v posledních letech zmítá v krizi. Střelné zbraně a nesmrtelní hrdinové, to není stealth.“

S bezhlavým postupem vám tedy v Shadwen pšenka příliš nepokvete. Stráže mají být nekompromisní, takže vám nezbyde než se jim vyhnout, nebo je seznámit s věrnou dýkou, vražednými pastmi nebo třeba s kutálejícím se sudem. Podobně jako v Trine, i v Shadwen totiž bude hrát velkou roli fyzika a v některých případech tak vaším nejlepším přítelem bude stará dobrá gravitace.

Hlavní rozdíl oproti jiným hrám je v tom, jak Shadwen pracuje s časem. Ten plyne jenom ve chvílích, kdy je hlavní hrdinka v pohybu, na promýšlení dalších kroků tak bude vždy spousta času. Rovněž půjde čas převíjet zpět, chyby a přešlapy tak nebude třeba řešit otravováním tlačítka „Load last checkpoint“.

Vývojáři nezapomněli ani na klasické dilema stealth her: „Proč obcházet a omračovat stráže, když je jednodušší je podříznout?“ V průběhu hry se k Shadwen totiž přidá dívenka Lily a pak už to bude na vašem svědomí, jestli před ní budete vršit hory mrtvol, nebo uchráníte její nevinnost.

Shadwen vyjde v průběhu příštího roku.

Témata: Shadwen | Frozenbyte
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Shadwen od tvůrců Trine kombinuje stealth s manipulací času

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nová platforma od Googlu přináší zajímavé novinky. Budoucnost je tak opět…

21.03.2019 18:15 Google Stadia přichází ruku v ruce s budoucností

Red Dead Redemption 2 v nové aktualizaci údajně zhoršil grafiku

19.03.2019 17:51 Jeden z adeptů na nejlepší hru minulého roku čelí obvinění z grafického downgradu.

Nejčtenější články

  1. Jak bude hraní vypadat za pár let?

  2. Nová platforma od Googlu přináší zajímavé novinky. Budoucnost je tak opět o něco blíže

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.