Na lov mamutů s šavlozubým tygrem po boku – Far Cry: Primal se připomíná dalším trailerem

Do zatuchlé série Far Cry zavítal čerstvý vzduch.

Far Cry Primal

Far Cry Primal FOTO: Ubisoft Montreal

I v herním průmyslu je občas třeba vyzkoušet něco nového a okořenit hru trochou inovace. Ubisoft si sice v posledních letech na toto koření vypěstoval silnou alergii, ale sem tam vyplodí i něco jiného než jen 127. díl Assassin’s Creed s jinou texturou. Far Cry: Primal by se podle prvních záběrů možná mohlo zařadit do této kategorie.

Primal si svou premiéru, i když neplánovanou, prožil díky leaknutým informacím u před dvěma měsíci, ale pořádný trailer, který by ukazoval víc než jen krásy CGI a pár útržků z gameplaye, si Ubisoft schoval až na každoroční The Game Awards.

Trailer se točí především okolo (nejspíše hlavní) premisy Primal – ochočování zvířat. Šavlozubý tygr, medvěd, vlk nebo orel, zdá se, že v kůži hlavního hrdiny Takkara budeme mít bohatý výběr chlupatých a opeřených společníků. Takto ochočeným zvířatům pak budete moct dávat příkazy, minimálně ty nejjednodušší jako „polechtej támhletoho kromaňonce za uchem“.

Otázkou zůstává, jestli vývojáři udělali změn pod kapotou více, nebo jen spoléhají na zajímavý vizuál a dosud nepříliš využité zasazení. Předcházející díly trpěly zákeřnou nákazou známou jako „open world“ a po pár hodinách spadly, díky opakujícímu se obsazování táborů a podobným těžce originálním úkolům, do nudného stereotypu.

Snad si Far Cry: Primal vezme více ze svého ulítlého bratříčka jménem Blood Dragon. Přesvědčit se o tom budeme moci 23. února, kdy hra vychází na PS4 a Xbox One. Na PC se objeví v průběhu března.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Na lov mamutů s šavlozubým tygrem po boku – Far Cry: Primal se připomíná dalším trailerem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.