Nové video z Total War: Warhammer se zaměřuje na orkskou kampaň

Takřka 17 minut gameplay záběrů vzbuzuje naděje na povedený Warhammer i Total War.

Total War: Warhammer

Total War: Warhammer FOTO: Creative Assembly

Sice se nedá popřít, že překvapivě povedený Warhammer: End Times – Vermintide konečně dokázal narušit mizérii, která se s Warhammer tituly táhne v posledních letech, ale fanoušci tohoto letitého univerza vyhlížejí spasitele v trochu megalomanštějším titulu – Total War: Warhammer. Dlouho očekávaná strategie od střídavě spolehlivého a nespolehlivého studia Creative Assembly dnes vypustila do světa premiérové záběry z kampaně. Jako první se na řadu dostali zelenokožci.

Creative Assembly už dříve oznámili, že gameplay na kampaňové mapě se bude napříč jednotlivými strany lišit podstatně více, než tomu je u historických Total Warů. Jako nejagresivnější rasa ve hře, greenskini budou mít technologický stromy zaměřený na vylepšování armády. To v sobě zahrnuje lepší hroty šípů nebo těžší kyje pro větší poškození zbraněmi, ale také namontování větších kol na válečné vozy nebo rozšíření jednotek o orky, kteří se budou všemi prostředky (tzn. pěstmi a palicemi) starat o disciplínu a zvednou tak armádě morálku.

img-responsive

Total War: Warhammer | foto: Reprofoto YouTube

Oproti tomu trpaslíci mají výzkumy, které v sobě zahrnují, jak vylepšení civilní, tak i vojenské, Císařství má zase určitá vylepšení podmíněná postavením příslušných budov.

Specialitou zelenokožců i ukazatel „bojovnosti“ armády. Pokud svým vojákům odepřete to jediné, po čem touží – boj – budou nespokojení a časem radši začnou bojovat mezi sebou. Tomu se dá, kromě bitev, zabránit vysláním svých jednotek plenit okolí. Greenskini mají oproti jiným rasám navíc tu výhodu, že postavením „plenícího tábora“ mohou své jednotky obnovovat i hluboko za nepřátelskými liniemi a nejen pouze na svém území.

img-responsive

Total War: Warhammer | foto: Reprofoto YouTube

Pokud naopak půjdete z bitvy do bitvy, od vítězství k vítězství, a ukazatel bojovnosti dokáže vyhnat až pod strop, generál/hrdina vyvolá další ryze orkskou specialitu – Waaagh. V takovém případě se na mapě objeví další hrdina se svou armádou, který bude následovat svého warbosse kamkoli se hne. Druhou armádu tedy sice bude ovládat AI, ale rovněž jí půjde dávat některé základní příkazy.

Předělání se od posledního Total War titulu dočkal i strom schopností jednotlivých generálů/hrdinů. Skilly jsou nově rozdělené do tří kategorií: charakterové, které ovlivňují schopnosti a statistiky hrdiny v bitvě; bitevní, které zase ovlivňují jednotky; a kampaňové, jež dávají armádě bonus na kampaňové mapě. Investováním bodů do příslušných skillů je možné získat i speciální úkoly, na jejichž konci čekají unikátní odměny. Některé skilly však bude nutné odemknout nalezením speciálních předmětů, např. The Crown of Sorcery zpřístupní několik nekromantských kouzel.

Změna, o které se videu nemluví, ale je už kraje postřehnutelná pro všechny fanoušky Total War série, je nový interface. Zdá se, že si vývojáři dali spoustu práce, aby z nepřehledného nepořádku, kterým se hrdě „pyšnil“ Rome II, udělali sice stylizované, ale hlavně přehledné UI, které se nesnaží informace před hráčem informace schovávat do pomalu se načítající (v „lepším“ případě nefungující) encyklopedie.

Total War: Warhammer má stanovené datum vydání na 28. dubna příštího roku, pochopitelně jen na PC. Nutno ale podotknout, že Creative Assembly a Sega se zatím nevyléčily z DLC horečky a za jeden z pěti národů, Chaos, bude podle tradice možné hrát, jen pokud si připlatíte nebo si hru předobjednáte. Další národy a rozšíření kampaňové mapy pak budou následovat v minimálně dvou datadiscích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nové video z Total War: Warhammer se zaměřuje na orkskou kampaň

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.