Don't Starve: Shipwrecked vás vrhne do boje o přežití ve zrádných vodách oceánu

Výtečný survival od Klei Entertainment rozšíří další příval obsahu.

Don't Starve: Shipwrecked

Don't Starve: Shipwrecked FOTO: Klei Entertainment

Early access se sice v poslední době stal symbolem planých nadějí a nesplněných slibů (a otřesných survival her), ale Don’t Starve od Klei Entertainment do tohoto popisu ani trochu nezapadá, právě naopak. Vývojáři hru v takřka zběsilém tempu updatovali, opravovali a plnili obsahem, později vytvořili kooperativní multiplayer a ještě více svůj počin rozšířili DLC Reign of Giants. A nyní pokračují s dalším stahovatelným obsahem za pár kaček – Shipwrecked.

Studenou tundru vyměníme za tropické pásmo, ale nehostinost prostředí zůstane na stejné úrovni. Hlavní změnou ale bude putování po moři, které bude skýtat vlastní druhy nebezpečí, ať už špatné počasí, tak mořské nestvůry všeho druhu a počtu zubů. Rovněž Shipwrecked přinese spoustu nových předmětů nebo několik nových postav.

Rozšíření ale v současné chvíli ještě není ani zdaleka kompletní, jeho vývoj stále probíhá. Např. už zmíněné postavy nebo integrace do základní hry přibydou až v budoucích updatech. Ale vzhledem k tomu, jak pečlivě se Klei starali u původní Don’t Starve, asi nehrozí situace, že by projekt opustili nebo komunitu jen krmili výmluvami a sliby jako v případě Dayz.

Zajímavé také je, že na vývoji rožšíření s Klei Entertainment spolupracují Capybara Games, další úspěšné a velice talentované nezávislé studio, které stojí za tituly jako Superbrothers: Sword and Swordcery a Super Time Force. Co přesně mají na starosti ale Klei neoznámili.

Don’t Starve: Shipwrecked je dostupné na PC přes Steam za pouhých 5 euro.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Don't Starve: Shipwrecked vás vrhne do boje o přežití ve zrádných vodách oceánu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.