Odstartoval druhý ročník Hearthstone turnaje středních škol

V pondělí proběhl první z turnajů HTSS - tedy Hearthstone turnaje středních škol. Jak turnaj dopadl a kdo zvítězil? Vše se dozvíte, budete-li číst dál.

Hearthstone turnaj středních škol

Hearthstone turnaj středních škol FOTO: Radek Vebr

První ze série kvalifikačních turnajů proběhla na Euroškole v České Lípě. Na turnaj se přihlásilo 35 studentů, kteří byli následně rozděleni do sedmi skupin po pěti a z každé vždy dva nejlepší hráči postoupili do play off. Kvalifikace budou probíhat na středních školách nejen v Českolipském okrese, jak tomu bylo při prvním ročníku, ale v celém Libereckém kraji. Vyvrcholení této série turnajů, kam postoupí vždy dva nejlepší, se odehraje v lednu 2016.

img-responsive

Studenti využívali také notebooky od Fujitsu | foto: Radek Vebr

Skupinová část i play off se hráli BO3, tedy na dvě vítězné hry s tím, že ve skupinové části poražený balíček musí změnit a vítěz pokračuje dál se stejným. Play off se hrálo conquest systémem – vítěz po výhře musel změnit balíček, poražený se mohl naopak rozhodnout, zda si svůj dosavadní nechá nebo bude hrát s jiným.

img-responsive

Soutěžící si při hraní vychutnávali dárky od Fine Gusto | foto: Radek Vebr

Na turnaj byly vyhrazené dvě počítačové učebny, které byly plně obsazené. Využívali se i Fujitsu notebooky s dotykovým displayem a někteří studenti si přinesli i své vlastní počítače. Soutěžící jako dárek od pořadatelů a sponzorů obdrželi balíčky Fine Gusto sušeného masa a časopisy SCORE.

Trojice nejlepších si také odnesla hodnotné ceny. Nejlepší získal myš Alienware + hru od ABC - battlefield Hardline

img-responsive

Alienware TactX Mouse | foto: czc.cz

Druhý finalista obdržel hru od muve.cz – Theatre of War 3 + triko Wildstar. Třetí umístěný hru od Comgadu - MXGP - The Official Motocross Videogame.
Konečné pořadí tedy bylo následující. Vítězům i postupujícím do okresního kola gratulujeme.
1. Patrik „barnycz“ Hrdlička
2. Milan „jackxwolf“ Mizera
3. Jan „GymRatTolerance“ Peřina

img-responsive

Vítězové z Českolipské euroškoly - jackxwolf, barnycz, GymRatTolerance | foto: Radek Vebr

V plánu je letos sice jen Liberecký kraj, celorepubliková akce je v programu až na příští rok, ale pokud byste moc chcete, organizátoři udělají výjimku a přijedou i na vaši školu.

Oficiální web akce: HSfan.cz

Oficiální facebook akce: https://www.facebook.com/htss.cz

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Odstartoval druhý ročník Hearthstone turnaje středních škol

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.