Just Cause 3 doprovází na konzolích nemalé technické problémy

Při cestě do banánové republiky počítejte se zdrženími.

Just Cause 3

Just Cause 3 FOTO: Avalanche Studios

A máme tu další z řady her, se kterými si současná generace konzolí neví rady. Už se stalo skoro tradicí, že se každý velký titul snaží překonat ty předchozí v tom, na kolik snímků za sekundu zvládne na konzolích padat a jaké další technické bonbónky si pro hráče připraví. Just Cause 3 není výjimkou.

Nová open-world hra od Avalanche Studios, tvůrců nedávno vydaného Mad Maxe, dává pořádně zabrat jak Xbox One, tak PS4. Podle webu The Games Cabin nedokáže Just Cause 3 na konzolích držet stabilních 30 fps, v různých případech, ať už jde o poměrně pochopitelné exploze, tak i při pouhé jízdě autem, padá hra pod tuto hranici.

Rovněž si hra dává na čas s loadingy. Na PS4 jeden takový trvá údajně 30 sekund, občas ale přesahují minutu a půl a v opravdu extrémních případech, jak ukazuje video níže, i tři minuty. A day one patch tuto situaci podle reportu nijak nevylepšuje.

Na opačné straně barikády je situace velice podobná. Xbox One verze sice jede na nižším rozlišení, pouze 900p, ale podle NX Gamer je na tom ještě hůř jak PS4. Ve videu, které můžete opět shlédnout níže, jsou zmíněné propady až na 17 fps a v některých případech až 15 minut dlouhé načítací obrazovky.

Záběry navíc demonstrují, jak propady celou hru zpomalují, což indikuje další až příliš oblíbené řešení fyziky ve hrách – provázání enginu s frameratem. Dlouhá načítání má nejspíše na triku další častý neduh her – memory leak.

PC verzi se, zdá se, tyto problémy vyhnuly. Obzvlášť hráčům na Xboxu ale nezbývá než doufat, že se Avalanche pochlapí a hru co nejdříve opraví. Podobné situace jsou až příliš časté na to, aby byly běžné a hlavně omluvitelné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Just Cause 3 doprovází na konzolích nemalé technické problémy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.