Další epizoda Dreamfall Chapters dorazí už ve čtvrtek

Pokračování jedné z nejoblíbenějších adventur všech dob se pomalu blíží do finále. Čtvrtý z pěti střípků příběhu bude do světa vhozen za pár dní.

Dreamfall Chapters: Revelations

Dreamfall Chapters: Revelations FOTO: Red Thread Games

Jen stěží budete hledat fanouška adventur, který by si s čistým srdcem dovolil házet špínu na The Longest Journey. Počin z kanceláří norského Funcomu ve své době znamenal mocný nádech topicího se žánru a postupem času si vysloužil doslova kultovní status. O šest let mladší pokračování Dreamfall: The Longest Journey už je trochu jiný, podstatně smutnější, příběh. Tam už se při hledání moc nenadřete, ještě si budete moci vybírat z dlouhého zástupu dobrovolníků.

Zarytí fanoušci prvního dílu se ale nikdy nevzdali naděje na reparát, a když se na Kickstarteru objevil Funcom s návrhem na nové pokračování, peníze se vybraly víc než rychle. První epizoda (jak jinak) spatřila světlo světa v říjnu minulého roku. Od té doby ale stihly vyjít pouze dvě epizody, což překonává i podobně loudavé Tales from the Borderlands do Telltale a jenom ulehčilo práci Dontnod, kteří si zatím stihli žánr „moderních adventur“ podmanit s Life is Strange.

Vše ale mělo svůj důvod. Red Thread po třetí epizodě upgradovali na nejnovější verzi enginu Unity a na novou víru konvertovali nejen nadcházející část, ale i ty předcházející. A pokud se dá soudit z traileru, tak to za čekání stálo (i když takový úžasný výtvarný styl by vypadal dobře asi na všem).

Na bližší detaily ohledně Revelations jsou Red Thread velice skoupí, ale vzhledem k délce epizod je to možná dobře. Putování Zoe po roztodivných světech pokračuje dál, a to je to hlavní.

Book Four: Revelations tedy dorazí už 3. prosince, pouze PC, na PS4 se Dreamfall Chapters teprve chystají. Při příležitosti vydání nové části si navíc Red Thread připravili 50% slevu na Steamu, takže pokud po dohrání Life of Strange trpíte nezvladatelnými abstinenčními příznaky, můžete dát šanci hře, která bývá k nově nastavené laťce žánru často přirovnávána.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další epizoda Dreamfall Chapters dorazí už ve čtvrtek

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.