Další epizoda Dreamfall Chapters dorazí už ve čtvrtek

Pokračování jedné z nejoblíbenějších adventur všech dob se pomalu blíží do finále. Čtvrtý z pěti střípků příběhu bude do světa vhozen za pár dní.

Dreamfall Chapters: Revelations

Dreamfall Chapters: Revelations FOTO: Red Thread Games

Jen stěží budete hledat fanouška adventur, který by si s čistým srdcem dovolil házet špínu na The Longest Journey. Počin z kanceláří norského Funcomu ve své době znamenal mocný nádech topicího se žánru a postupem času si vysloužil doslova kultovní status. O šest let mladší pokračování Dreamfall: The Longest Journey už je trochu jiný, podstatně smutnější, příběh. Tam už se při hledání moc nenadřete, ještě si budete moci vybírat z dlouhého zástupu dobrovolníků.

Zarytí fanoušci prvního dílu se ale nikdy nevzdali naděje na reparát, a když se na Kickstarteru objevil Funcom s návrhem na nové pokračování, peníze se vybraly víc než rychle. První epizoda (jak jinak) spatřila světlo světa v říjnu minulého roku. Od té doby ale stihly vyjít pouze dvě epizody, což překonává i podobně loudavé Tales from the Borderlands do Telltale a jenom ulehčilo práci Dontnod, kteří si zatím stihli žánr „moderních adventur“ podmanit s Life is Strange.

Vše ale mělo svůj důvod. Red Thread po třetí epizodě upgradovali na nejnovější verzi enginu Unity a na novou víru konvertovali nejen nadcházející část, ale i ty předcházející. A pokud se dá soudit z traileru, tak to za čekání stálo (i když takový úžasný výtvarný styl by vypadal dobře asi na všem).

Na bližší detaily ohledně Revelations jsou Red Thread velice skoupí, ale vzhledem k délce epizod je to možná dobře. Putování Zoe po roztodivných světech pokračuje dál, a to je to hlavní.

Book Four: Revelations tedy dorazí už 3. prosince, pouze PC, na PS4 se Dreamfall Chapters teprve chystají. Při příležitosti vydání nové části si navíc Red Thread připravili 50% slevu na Steamu, takže pokud po dohrání Life of Strange trpíte nezvladatelnými abstinenčními příznaky, můžete dát šanci hře, která bývá k nově nastavené laťce žánru často přirovnávána.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další epizoda Dreamfall Chapters dorazí už ve čtvrtek

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

  1. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  2. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.